Najnowsze artykuły

Czy w 2021 roku twój smartfon będzie okrągły? The Cyrcle Phone

Czy w 2021 roku twój smartfon będzie okrągły? The Cyrcle Phone

21.04.2020 TechnologiaSprzęt

Na początku stycznia 2020 roku po raz kolejny odbyły się największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii CES (Consumer Electronics Show). Na imprezie w Las Vegas zaprezentowanych zostało wiele innowacyjnych wynalazków. Jednym z nich był The Cyrcle Phone – okrągły smartfon. Chociaż w 2020 roku pokazywano jedynie jego prototyp, to już za rok nietuzinkowy telefon ma być dostępny w sprzedaży dla regularnych użytkowników. Czy to oznacza początek nowej ery, futurystycznych, okrągłych smartfonów?

Czytaj więcej

Jakie witaminy dla kobiet, a jakie dla mężczyzn?

Jakie witaminy dla kobiet, a jakie dla mężczyzn?

17.04.2020 Medycyna

Witaminy są bardzo ważnym składnikiem w zdrowej diecie. Okazuje się jednak, że nie każdy z nas potrzebuje ich w równej ilości. Różnice te wynikają przede wszystkim z płci, a także stylu życia. U kobiet i u mężczyzn ta sama witamina może wpływać na inne funkcje życiowe i mieć inną rolę w organizmie. Jak podstawowe makroelementy działają na panów, a jak na płeć piękną?

Czytaj więcej

Jak zapłacić mniej? Czyli techniki negocjacyji

Jak zapłacić mniej? Czyli techniki negocjacyji

13.04.2020 Finanse

Jednym ze sposobów na oszczędzanie może być zakup dóbr w niższej cenie, niż początkowa. Aby tego dokonać możesz wybrać się na organizowane przez sklepy wyprzedaże (gdzie często ulegniesz oszustwie i marketingowym trikom) lub negocjować ceny produktów. Ustalając nową wartość danej rzeczy możesz wiele zaoszczędzić. Aby negocjować musisz jednak znać podstawowe techniki, które sprawią, że zyskasz na swoim zakupie. Jak nauczyć się negocjować i w jaki sposób to robić? Oto najlepsze techniki.

Czytaj więcej

Czy do zakochania rzeczywiście jeden krok? Jak rodzą się w nas uczucia

Czy do zakochania rzeczywiście jeden krok? Jak rodzą się w nas uczucia

07.04.2020 Ciekawostki

Uczucia i emocje towarzyszą nam w codziennych, prozaicznych sytuacjach, jak i w stanach wielkiego pobudzenia. Są tak powszechne jak oddychanie. Jedni z nas odczuwają je mocniej, inni z natury zachowują większy spokój. Wszyscy jednak chociaż raz w życiu doświadczyli stanu, który zaburzył harmonię ich organizmu. Mogło być to właśnie zakochanie. Szalejące hormony i gonitwa myśli. Czy zakochania można doświadczyć więcej niż raz? Czy rzeczywiście dzieli nas od niego zaledwie jeden krok?

Czytaj więcej

Jak działają na nas promocje?

Jak działają na nas promocje?

26.03.2020 CiekawostkiFinanse

Promocje i rabaty w supermarketach czy sklepach z tekstyliami zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Sprawiają, że kupujemy więcej, niż w gruncie rzeczy zamierzaliśmy. Widząc okazję, staramy się z niej skorzystać, aby zaoszczędzić. Naszą motywacją nie jest zatem nadmierne wydanie pieniędzy, a ich zatrzymanie. Dajemy się tym samym złapać w pułapkę promocji. Jak działają wszelkie wielopaki, obniżki i wyprzedaże?

Czytaj więcej

Nagły ból bez przyczyny. Czym są nerwobóle i co oznaczają?

Nagły ból bez przyczyny. Czym są nerwobóle i co oznaczają?

17.03.2020 Medycyna

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek doświadczyć nagłego, rwącego bólu? Pozornie pojawił się on znikąd. Nie byłeś w stanie zlokalizować jego dokładnego miejsca ani przyczyny. Po chwili przechodził i nie pojawiał się ponownie przez dłuższy czas. Postanowiłeś więc go zignorować. To czego doświadczyłeś, to najprawdopodobniej nerwobóle. Czym są i dlaczego pojawiają się bez wyraźnego powodu?

Czytaj więcej

Nie masz na nic czasu? Oto jak sprawić, by dobra stała się dłuższa

Nie masz na nic czasu? Oto jak sprawić, by dobra stała się dłuższa

05.03.2020 Ciekawostki

Chroniczny brak czasu w dobie XXI wieku jest czymś normalnym. Z powodu pracy oraz nadmiaru dodatkowych obowiązków, często cierpi nasze zdrowie lub relacje z rodziną. Sen, który jest bardzo ważnym momentem dobowego cyklu, staje się jedynie parogodzinną drzemką. Masz już tego dość? Zatem jak zacząć normalnie żyć? Jak sprawić, by 24 godziny były dla ciebie wystarczające? Dowiedz się, jak zaoszczędzić cenny czas i zadbać o siebie.

Czytaj więcej

Czy muzyka może zmieniać nastrój?

Czy muzyka może zmieniać nastrój?

02.03.2020 TechnologiaCiekawostkiMedycyna

Muzyka niewątpliwie wywołuje w nas przeróżne emocje. Zwykle dzieje się to poza naszą kontrolą oraz świadomością. Rytm, melodia, wokal, tekst – wszystko to działa na nasze pokłady wrażliwości oraz zdolność pojmowania sztuki. Jednak, czy samo to, że muzyka wywołuje w nas emocje, może być podstawą do powiedzenia, że może zmieniać nastrój człowieka? Okazuje się, że dociera ona do najgłębszych struktur naszego mózgu, wpływa na psychikę oraz… potrafi leczyć.

Czytaj więcej

ABC fotowoltaiki - co warto wiedzieć?

ABC fotowoltaiki - co warto wiedzieć?

28.02.2020 TechnologiaSprzętCiekawostki

Wstęp do artykułu warto rozpocząć wyjaśnieniem, czym jest w gruncie rzeczy fotowoltaika. Tym określeniem nazywa się dziedzinę, obszar, przestrzeń, skupione wokół pozyskiwania energii ze słońca. Promienie padające na instalacje fotowoltaiczne są przetwarzane na prąd wykorzystywany w domach, instytucjach czy firmach. Wszystko jest możliwe dzięki tak zwanemu zjawisku fotowoltaicznemu.

Czytaj więcej

Reklamowa manipulacja. Jak nie dać się nabrać?

Reklamowa manipulacja. Jak nie dać się nabrać?

20.02.2020 CiekawostkiFinanse

Jak dobrze wiadomo, reklama ma za zadanie przekonać konsumenta do zakupu określonego produktu. Poprzez ogromny rozwój biznesu marketingowego, wszelkimi promocjami i bilbordami jesteśmy bombardowani niemal codziennie, czy to w telewizji czy w internecie. Aby wylansować swój artykuł oraz wyróżnić go spośród innych, producenci zmuszeni są uciekać się do nieczystych metod sprzedażowych. Wykorzystują technikę manipulacji, na której obecnie opiera się każda reklama. Nie chcesz dać się nabrać? Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy poznasz podstawowe narzędzia, jakimi posługują się marketingowcy.

Czytaj więcej

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.