Najnowsze artykuły

Geodeta. W czym może pomóc i za ile?

Geodeta. W czym może pomóc i za ile?

11.09.2020 TechnologiaCiekawostkiFinanse

Zawód geodety kojarzy się ze specjalistą, który przy pomocy specyficznej maszyny, podobnej do aparatu fotograficznego, mierzy odległości dróg czy innych powierzchni. Jak się okazuje, to nie są jego jedyne zadania. Zawód geodety jest niezwykle różnorodny. Dowiedz się w czym może pomóc ci ten specjalista.

Czytaj więcej

W czasach kryzysu przedsiębiorcy rezygnują z SEO na rzecz Google Ads

W czasach kryzysu przedsiębiorcy rezygnują z SEO na rzecz Google Ads

07.09.2020 TechnologiaInternetFinanse

Kryzys, jaki by on nie był, czy sytuacyjny, czy finansowy lub społeczny praktycznie zawsze odbije się na gospodarce. Strach przed jutrem, niepewność i brak stabilności, które towarzyszą kryzysom, działają niekorzystnie na przedsiębiorców i ich firmy. Cięcie kosztów to dla wielu z nich jedyne wyjście z sytuacji. Redukcja wydatków w większości wypadków dotyczy działań SEO. 

Czytaj więcej

Alternatywne sposoby inwestowania. Co oprócz lokat i papierów wartościowych?

Alternatywne sposoby inwestowania. Co oprócz lokat i papierów wartościowych?

17.06.2020 Finanse

Posiadając pewną nadwyżkę pieniędzy, prędzej czy później przychodzi nam do głowy pomysł, aby pomnożyć zyskane oszczędności. Wówczas pierwszą myślą zwykle jest założenie lokaty lub inwestycja w papiery wartościowe, jak akcje czy obligacje. Okazuje się jednak, że istnieją również alternatywne sposoby na to, aby pomnożyć kapitał. Nie musisz zatem wybierać tych najbardziej oczywistych. W co jeszcze można inwestować? Oto 5 przykładów.

Czytaj więcej

Jak zarobić w wakacje? 5 propozycji

Jak zarobić w wakacje? 5 propozycji

22.05.2020 Finanse

Rok szkolny za pasem, jednak Ty w te wakacje postanawiasz nie próżnować? Chcesz zarobić trochę pieniędzy na swoje wydatki, a może odłożyć odpowiednią kwotę na przyszłoroczne wojaże? Wakacyjna praca to idealne rozwiązanie dla ciebie. Wielu młodych ludzi, w czasie lata postanawia poszukać zajęcia. Głównym, przyświecającym im celem jest chęć zarobienia własnych pieniędzy, a także zdobycia nowych doświadczeń. Sposobów na dorobienie w wakacje jest wiele. Wszystko zależy od twoich preferencji i pomysłowości. Poznaj 5 patentów na to, jak zarobić latem.

Czytaj więcej

Jak zapłacić mniej? Czyli techniki negocjacyji

Jak zapłacić mniej? Czyli techniki negocjacyji

13.04.2020 Finanse

Jednym ze sposobów na oszczędzanie może być zakup dóbr w niższej cenie, niż początkowa. Aby tego dokonać możesz wybrać się na organizowane przez sklepy wyprzedaże (gdzie często ulegniesz oszustwie i marketingowym trikom) lub negocjować ceny produktów. Ustalając nową wartość danej rzeczy możesz wiele zaoszczędzić. Aby negocjować musisz jednak znać podstawowe techniki, które sprawią, że zyskasz na swoim zakupie. Jak nauczyć się negocjować i w jaki sposób to robić? Oto najlepsze techniki.

Czytaj więcej

Jak działają na nas promocje?

Jak działają na nas promocje?

26.03.2020 CiekawostkiFinanse

Promocje i rabaty w supermarketach czy sklepach z tekstyliami zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Sprawiają, że kupujemy więcej, niż w gruncie rzeczy zamierzaliśmy. Widząc okazję, staramy się z niej skorzystać, aby zaoszczędzić. Naszą motywacją nie jest zatem nadmierne wydanie pieniędzy, a ich zatrzymanie. Dajemy się tym samym złapać w pułapkę promocji. Jak działają wszelkie wielopaki, obniżki i wyprzedaże?

Czytaj więcej

Reklamowa manipulacja. Jak nie dać się nabrać?

Reklamowa manipulacja. Jak nie dać się nabrać?

20.02.2020 CiekawostkiFinanse

Jak dobrze wiadomo, reklama ma za zadanie przekonać konsumenta do zakupu określonego produktu. Poprzez ogromny rozwój biznesu marketingowego, wszelkimi promocjami i bilbordami jesteśmy bombardowani niemal codziennie, czy to w telewizji czy w internecie. Aby wylansować swój artykuł oraz wyróżnić go spośród innych, producenci zmuszeni są uciekać się do nieczystych metod sprzedażowych. Wykorzystują technikę manipulacji, na której obecnie opiera się każda reklama. Nie chcesz dać się nabrać? Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy poznasz podstawowe narzędzia, jakimi posługują się marketingowcy.

Czytaj więcej

Pokolenie Sandwicha – najgorszy okres w życiu człowieka

Pokolenie Sandwicha – najgorszy okres w życiu człowieka

07.02.2020 CiekawostkiFinanse

To zagadkowe pojęcie, dzięki swojemu drugiemu członowi, przywołuje nam na myśl gastronomiczne skojarzenia. Odniesienie do kanapki jest tutaj wyjątkowo trafne, gdyż ludzie pokolenia Sandwicha są niczym plaster szynki ściśnięty pomiędzy dwoma kromkami chleba.

Czytaj więcej

Najlepiej opłacane zawody. Zobacz, w czym ty byś się sprawdził

Najlepiej opłacane zawody. Zobacz, w czym ty byś się sprawdził

02.01.2020 Finanse

W pewnym momencie życia każdy z nas zastanawia się nad wyborem właściwiej drogi zawodowej. Bierzemy pod uwagę własne zdolności oraz preferencje, często również interesując się zarobkami na każdym stanowisku. Być może to właśnie ty zastanawiasz się, czym chciałbyś zajmować się w przyszłości oraz jaki zawód przyniesie ci największe korzyści finansowe. Okazuje się, że niektóre ze stanowisk uważanych powszechnie za prestiżowe, nie są aż tak dobrze opłacane. Z poniższych przykładów można wysnuć wnioski, że najbardziej pożądane na rynku pracy cechy to ścisły i analityczny umysł oraz umiejętności zarządzania i przewodzenia. Poznaj jedne z najlepiej współcześnie opłacanych zawodów.

Czytaj więcej

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.