Jak przygotować się do samodzielnego farbowania włosów?

27.12.2021 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Farbowanie włosów to coś, na co decyduje się bardzo wiele kobiet, ale też coraz więcej mężczyzn. Farby to produkty łatwo dostępne i występujące w przeróżnych wariantach. Dlatego też domowa koloryzacja stała się czymś zupełnie naturalnym, a dodatkowo wartym wypróbowania. Ale jak odpowiednio przygotować się do farbowania, jeżeli będziemy wykonywać je bez pomocy osób trzecich?

Jak przygotować się do samodzielnego farbowania włosów?

Co musisz wiedzieć o farbowaniu włosów?

Domowa koloryzacja włosów jest dzisiaj znacznie prostsza i niezwykle przystępna. Zmiana koloru fryzury w domowym zaciszu przestała być czymś nieosiągalnym. Nie zawsze musimy więc korzystać z usług fryzjera, jeżeli oczekujemy niewielkich zmian. Dobrze jest mieć jednak na uwadze, że profesjonalista może pomóc nam z przejściem z bardzo ciemnego koloru na jasny. Może też stworzyć dla nas nietypowy odcień.

 

Jeżeli natomiast chcemy jedynie odświeżyć kolor lub zdecydować się na jego niewielką zmianę, to zamiast do salonu fryzjerskiego możemy udać się do drogerii. Tam kupimy farby do włosów, które sprawdzają się doskonale podczas koloryzacji domowej. 

 

Czy domowa koloryzacja jest bezpieczna?

Zawsze istnieje pewne ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Łatwo jest je jednak zminimalizować, o ile tylko trzymamy się zaleceń umieszczonych na ulotce. Znajduje się tam pełna instrukcja dotycząca domowego farbowania. Żadnego kroku nie powinniśmy pomijać. Także tego, który mówi o wcześniejszym wykonaniu próby uczuleniowej. Nie możemy mieć pewności, że nasza skóra dobrze zareaguje na kontakt z nowym składnikiem. Lepiej więc wykonać ten prosty test, który pokaże, czy nie musimy obawiać się uczulenia. Zaleca się, aby odczekać nawet 48 godzin po wykonaniu próby uczuleniowej. 

 

Dobór farby do włosów

Dobrej jakości farba do włosów to absolutna podstawa. Wybieraj tylko te produkty, które cieszą się dobrą opinią, ale przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy wybierasz kosmetyk przeznaczony do koloryzacji trwałej czy półtrwałej. Wszystko zależne jest od tego, jaki efekt chcesz otrzymać oraz czy zależy Ci na tym, aby składniki aktywne farby do włosów mocno wniknęły w strukturę włosa. 

 

Jeżeli szukasz produktów dobrej jakości, nieniszczących włosy, a nawet zawierających składniki pielęgnujące, to koniecznie sprawdź ofertę dostępną na stronie https://www.garnier.pl. Znajdziesz tutaj farby, które idealnie sprawdzą się podczas domowej koloryzacji. 

 

Jak przygotować się do farbowania włosów w domu?

Zanim przystąpisz do samodzielnego farbowania włosów w domu, zastanów się, jak poprawnie zabezpieczyć swoją odzież. Podczas tego procesu może ona zostać zniszczona. Dlatego zaleca się, aby na czas farbowania założyć takie rzeczy, których wyrzucenie nie będzie dla nas problematyczne. Możemy też zostawić je do czasu przyszłej koloryzacji. Innym wyjściem jest założenie peleryny fryzjerskiej, która również doskonale zabezpiecza ubrania przed ich uszkodzeniem. 

 

Osoby, które obawiają się, że ciemna farba może zbyt mocno zafarbować skórę, powinny sięgnąć po tłusty krem do twarzy. Aplikujemy go zaraz pod linią włosów. 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.