Najnowsze artykuły

Czy warto wynająć projektanta wnętrz?

Czy warto wynająć projektanta wnętrz?

20.05.2020 Ciekawostki

Nowe mieszkanie lub chęć przeprowadzenia generalnego remontu w swoich starych czterech kątach zwykle podsycane jest wielkimi planami i wyobrażeniami jego przyszłego wystroju. Chciałabyś, aby w salonie stała duża, narożna sofa, ale by znalazło się również miejsce na regał, podwieszaną huśtawkę oraz wyspę kuchenną? Masz wielkie plany, co do swojego nowego mieszkania, jednak czy dasz radę zrealizować je sam? Wówczas do głowy przychodzi myśl, aby zatrudnić projektanta wnętrz. Wcześniej jednak warto zastanowić się, czy ta inwestycja się opłaci. Czy pomoc specjalisty jest potrzebna? Poznaj wady i zalety skorzystania z usług projektanta wnętrz.

Czytaj więcej

Bierzesz rozwód? Zobacz jakie prawa ci przysługują

Bierzesz rozwód? Zobacz jakie prawa ci przysługują

15.05.2020 Prawo

Według prawa podstawy do orzeczenia o rozwodzie występują wówczas, gdy pomiędzy małżonkami nastąpi całkowity rozpad pożycia małżeńskiego. Kiedy wszystkie podstawowe warunki definicji pojęcia „rozpadu pożycia” są spełnione, następuje orzeczenie o winie jednego z małżonków, obojga, bądź żadnego z nich. Przy okazji rozwodu warto się również zastanowić, jakich praw możesz dochodzić dla siebie oraz swojego dziecka. Co ci się należy? O co możesz walczyć w sądzie?

Czytaj więcej

Pomysł na prezent dla Taty - co kupić Ojcu?

Pomysł na prezent dla Taty - co kupić Ojcu?

14.05.2020 Ciekawostki

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. To wspaniała okazja, żeby podkreślić, jak bardzo kochamy rodzica i podziękować mu za wszystkie lata opieki i wsparcia. Skorzystaj z naszych oryginalnych, prezentowych inspiracji, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci twojego Taty.

Czytaj więcej

Dlaczego boimy się lekarzy?

Dlaczego boimy się lekarzy?

10.05.2020 CiekawostkiMedycyna

Strach oraz niechęć do lekarzy to dosyć powszechne zjawisko w Polsce. Nikt z nas nie lubi stać w ciągnących się godzinami kolejkach. Podczas gdy dochodzi do tego jeszcze lęk przed wizytą, palpitacje serca gwarantowane. Wielu ludzi skarży się na na stres, który towarzyszy im przed badaniem. Jego następstwem są często problemy ze snem, przyspieszone tętno, a nawet biegunki czy wymioty. Niektórzy opowiadają o nieprzyjemnym uczuciu, które towarzyszy im gdy przebywają w szpitalach, przychodniach, a nawet aptekach. Skąd w Polakach strach przed „białym kitlem”? Czego tak naprawdę się boimy?

Czytaj więcej

Życie kobiet nigdy nie było prostsze. 5 rzeczy, które ułatwiają życie

Życie kobiet nigdy nie było prostsze. 5 rzeczy, które ułatwiają życie

09.05.2020 Ciekawostki

Jesteśmy niezwykle uprzywilejowani żyjąc w obecnych czasach. Chociaż wciąż mówi się o chorobach, niepokojących ludzkich tendencjach oraz niszczejącej naturze, tak naprawdę nigdy do tej pory nie żyło nam się lepiej. Szczególnie sytuacja kobiet uległa znacznej poprawie. Oprócz tego że są one traktowane na równi z mężczyznami (lub do tego dążą), to powstało dla nich również wiele udogodnień. Dziś paniom łatwiej jest dbać o siebie oraz swój wygląd. Dzięki czemu kobietom żyje się lepiej?

Czytaj więcej

Czym są ciarki i dlaczego powstają?

Czym są ciarki i dlaczego powstają?

07.05.2020 CiekawostkiMedycyna

Dreszcze, ciarki, gęsia skórka. Te uczucia towarzyszą nam często, gdy jest nam zimno lub podczas gorączki. Zalewająca fala chłodu przenika nasze ciało, przez co wzdrygamy się nieprzyjemnie. Zastanawiałeś się kiedyś głębiej nad tym, co wówczas dzieje się w naszym organizmie? Jak powstają ciarki i czym właściwie są? Kiedy ich występowanie jest normalne, a kiedy jest to objaw choroby? Dowiedz się więcej na temat tego zjawiska.

Czytaj więcej

Bruk czy zieleń? Czyli jak urządzić przestrzeń przed domem

Bruk czy zieleń? Czyli jak urządzić przestrzeń przed domem

04.05.2020 Ciekawostki

Przestrzeń wokół domu stanowi niejako wizytówkę mieszkańców posiadłości. To jak wygląda podwórko, dużo mówi o upodobaniach estetycznych właścicieli, jak i ich uporządkowaniu. Przestrzeń ta musi współgrać z wyglądem samego domu oraz pasować do niego stylistycznie. To czy postawicie na duży, zielony ogród pełen kwiatów, czy też w większości utwardzicie tę powierzchnię ma niebagatelne znaczenie, zarówno funkcjonalne, jak i wizualne. Na co się zdecydować? Czy podwórko powinno być minimalistyczne i uporządkowane, a może nieco swawolne i naturalne?

Czytaj więcej

Czy ZOO są etyczne?

Czy ZOO są etyczne?

30.04.2020 Ciekawostki

Co do cyrków, w których występują zwierzęta, większość z nas nie ma wątpliwości. Są one nieetyczne. Ograniczamy zatem wizyty, bądź rezygnujemy z nich całkowicie. Co natomiast myślimy o ZOO? Często zabieramy tam swoje pociechy oraz uczestniczymy w wycieczkach, których celem jest oglądanie wybiegów z egzotycznymi zwierzętami. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad moralnym aspektem ZOO. Pozornie bowiem gatunki, które tam przebywają nie cierpią, gdyż nie są wykorzystywane. Jednak jak jest naprawdę? Dlaczego ogrody zoologiczne istnieją i czy przebywające w nich zwierzęta „mają się dobrze”?

Czytaj więcej

Jesteś świadkiem lub ofiarą przestępstwa? Dowiedz się, jak je zgłosić

Jesteś świadkiem lub ofiarą przestępstwa? Dowiedz się, jak je zgłosić

29.04.2020 Prawo

Bycie świadkiem przestępstwa nie zdarza się nam tak często, abyśmy dokładnie wiedzieli, jak w danej sytuacji postąpić. Pierwszym odruchem jest zwykle wybranie numeru alarmowego. Jeżeli jednak z bliżej nieokreślonych przyczyn chcemy zgłosić popełnienie przestępstwa już po fakcie, musimy udać się w jedno z dwóch miejsc. Świadek jak i ofiara mogą w ten sam sposób zawiadomić służby o popełnionym czynie karalnym. Jak to zrobić? Gdzie się udać i czy zgłaszając przestępstwo można pozostać anonimowym?

Czytaj więcej

7 rzeczy które robisz, a które ci szkodzą

7 rzeczy które robisz, a które ci szkodzą

26.04.2020 CiekawostkiMedycyna

Codziennie wykonujemy prozaiczne czynności. Nie przywiązujemy do nich dużej wagi, gdyż stają się one utartymi schematami. Niestety jednak podobny brak refleksji, prowadzi do nieświadomych błędów. Okazuje się bowiem, że wiele czynności, które wykonujemy, tak naprawdę nam szkodzi. Mało tego, nawet wiedząc o ich niekorzystnym wpływie na nasze zdrowie, nadal je praktykujemy. Poznaj 8 rzeczy które robisz, a które ci szkodzą.

Czytaj więcej

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.