Najnowsze artykuły

Bruk czy zieleń? Czyli jak urządzić przestrzeń przed domem

Bruk czy zieleń? Czyli jak urządzić przestrzeń przed domem

04.05.2020 Ciekawostki

Przestrzeń wokół domu stanowi niejako wizytówkę mieszkańców posiadłości. To jak wygląda podwórko, dużo mówi o upodobaniach estetycznych właścicieli, jak i ich uporządkowaniu. Przestrzeń ta musi współgrać z wyglądem samego domu oraz pasować do niego stylistycznie. To czy postawicie na duży, zielony ogród pełen kwiatów, czy też w większości utwardzicie tę powierzchnię ma niebagatelne znaczenie, zarówno funkcjonalne, jak i wizualne. Na co się zdecydować? Czy podwórko powinno być minimalistyczne i uporządkowane, a może nieco swawolne i naturalne?

Czytaj więcej

Czy ZOO są etyczne?

Czy ZOO są etyczne?

30.04.2020 Ciekawostki

Co do cyrków, w których występują zwierzęta, większość z nas nie ma wątpliwości. Są one nieetyczne. Ograniczamy zatem wizyty, bądź rezygnujemy z nich całkowicie. Co natomiast myślimy o ZOO? Często zabieramy tam swoje pociechy oraz uczestniczymy w wycieczkach, których celem jest oglądanie wybiegów z egzotycznymi zwierzętami. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad moralnym aspektem ZOO. Pozornie bowiem gatunki, które tam przebywają nie cierpią, gdyż nie są wykorzystywane. Jednak jak jest naprawdę? Dlaczego ogrody zoologiczne istnieją i czy przebywające w nich zwierzęta „mają się dobrze”?

Czytaj więcej

Jesteś świadkiem lub ofiarą przestępstwa? Dowiedz się, jak je zgłosić

Jesteś świadkiem lub ofiarą przestępstwa? Dowiedz się, jak je zgłosić

29.04.2020 Prawo

Bycie świadkiem przestępstwa nie zdarza się nam tak często, abyśmy dokładnie wiedzieli, jak w danej sytuacji postąpić. Pierwszym odruchem jest zwykle wybranie numeru alarmowego. Jeżeli jednak z bliżej nieokreślonych przyczyn chcemy zgłosić popełnienie przestępstwa już po fakcie, musimy udać się w jedno z dwóch miejsc. Świadek jak i ofiara mogą w ten sam sposób zawiadomić służby o popełnionym czynie karalnym. Jak to zrobić? Gdzie się udać i czy zgłaszając przestępstwo można pozostać anonimowym?

Czytaj więcej

7 rzeczy które robisz, a które ci szkodzą

7 rzeczy które robisz, a które ci szkodzą

26.04.2020 CiekawostkiMedycyna

Codziennie wykonujemy prozaiczne czynności. Nie przywiązujemy do nich dużej wagi, gdyż stają się one utartymi schematami. Niestety jednak podobny brak refleksji, prowadzi do nieświadomych błędów. Okazuje się bowiem, że wiele czynności, które wykonujemy, tak naprawdę nam szkodzi. Mało tego, nawet wiedząc o ich niekorzystnym wpływie na nasze zdrowie, nadal je praktykujemy. Poznaj 8 rzeczy które robisz, a które ci szkodzą.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie na życie. Czy warto je mieć i od czego zależy jego cena?

Ubezpieczenie na życie. Czy warto je mieć i od czego zależy jego cena?

24.04.2020 Ciekawostki

Ubezpieczenie na życie może posiadać każdy z nas. Niektórzy zadowalają się polisą, którą proponuje im zakład pracy lub szkoła. Inni zaś wykupują ubezpieczenie prywatnie. Czy warto posiadać polisę na życie? Ile kosztuje i od czego zależy jej cena?

Czytaj więcej

Czy w 2021 roku twój smartfon będzie okrągły? The Cyrcle Phone

Czy w 2021 roku twój smartfon będzie okrągły? The Cyrcle Phone

21.04.2020 TechnologiaSprzęt

Na początku stycznia 2020 roku po raz kolejny odbyły się największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii CES (Consumer Electronics Show). Na imprezie w Las Vegas zaprezentowanych zostało wiele innowacyjnych wynalazków. Jednym z nich był The Cyrcle Phone – okrągły smartfon. Chociaż w 2020 roku pokazywano jedynie jego prototyp, to już za rok nietuzinkowy telefon ma być dostępny w sprzedaży dla regularnych użytkowników. Czy to oznacza początek nowej ery, futurystycznych, okrągłych smartfonów?

Czytaj więcej

Jakie witaminy dla kobiet, a jakie dla mężczyzn?

Jakie witaminy dla kobiet, a jakie dla mężczyzn?

17.04.2020 Medycyna

Witaminy są bardzo ważnym składnikiem w zdrowej diecie. Okazuje się jednak, że nie każdy z nas potrzebuje ich w równej ilości. Różnice te wynikają przede wszystkim z płci, a także stylu życia. U kobiet i u mężczyzn ta sama witamina może wpływać na inne funkcje życiowe i mieć inną rolę w organizmie. Jak podstawowe makroelementy działają na panów, a jak na płeć piękną?

Czytaj więcej

Jak zapłacić mniej? Czyli techniki negocjacyji

Jak zapłacić mniej? Czyli techniki negocjacyji

13.04.2020 Finanse

Jednym ze sposobów na oszczędzanie może być zakup dóbr w niższej cenie, niż początkowa. Aby tego dokonać możesz wybrać się na organizowane przez sklepy wyprzedaże (gdzie często ulegniesz oszustwie i marketingowym trikom) lub negocjować ceny produktów. Ustalając nową wartość danej rzeczy możesz wiele zaoszczędzić. Aby negocjować musisz jednak znać podstawowe techniki, które sprawią, że zyskasz na swoim zakupie. Jak nauczyć się negocjować i w jaki sposób to robić? Oto najlepsze techniki.

Czytaj więcej

Czy do zakochania rzeczywiście jeden krok? Jak rodzą się w nas uczucia

Czy do zakochania rzeczywiście jeden krok? Jak rodzą się w nas uczucia

07.04.2020 Ciekawostki

Uczucia i emocje towarzyszą nam w codziennych, prozaicznych sytuacjach, jak i w stanach wielkiego pobudzenia. Są tak powszechne jak oddychanie. Jedni z nas odczuwają je mocniej, inni z natury zachowują większy spokój. Wszyscy jednak chociaż raz w życiu doświadczyli stanu, który zaburzył harmonię ich organizmu. Mogło być to właśnie zakochanie. Szalejące hormony i gonitwa myśli. Czy zakochania można doświadczyć więcej niż raz? Czy rzeczywiście dzieli nas od niego zaledwie jeden krok?

Czytaj więcej

Jak działają na nas promocje?

Jak działają na nas promocje?

26.03.2020 CiekawostkiFinanse

Promocje i rabaty w supermarketach czy sklepach z tekstyliami zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Sprawiają, że kupujemy więcej, niż w gruncie rzeczy zamierzaliśmy. Widząc okazję, staramy się z niej skorzystać, aby zaoszczędzić. Naszą motywacją nie jest zatem nadmierne wydanie pieniędzy, a ich zatrzymanie. Dajemy się tym samym złapać w pułapkę promocji. Jak działają wszelkie wielopaki, obniżki i wyprzedaże?

Czytaj więcej

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.