Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

04.05.2022 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać oraz jaki jest rozmiar Twojego urządzenia. Na co zwrócić uwagę, kupując uchwyt do telewizora lub uchwyt do monitora? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?
  1. Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

  2. Montaż telewizora – na co zwrócić uwagę kupując uchwyt?

  3. Uchwyty do monitorów – jaki uchwyt wybrać?

Zastanawiasz się, jaki uchwyt do telewizora wybrać? A może interesują Cię uchwyty do monitorów? Czy w ogóle warto montować TV na ścianie? Szczegóły na temat uchwytów do telewizorów i monitorów znajdziesz w niniejszym wpisie. Podpowiadamy również, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, kupując uchwyt do telewizora i monitora. Zapraszamy do zapoznania się z niniejszą treścią już teraz! 

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Czy warto inwestować w uchwyty do telewizorów lub monitorów? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Główną zaletą jest przede wszystkim to, że ani telewizor, ani monitor nie będą zajmowały przestrzeni, którą w przypadku powieszenia urządzenia na ścianie możesz inaczej i ciekawiej zagospodarować. Na biurku natomiast zyskasz więcej przestrzeni do pracy czy przechowywania. Dobry uchwyt do konkretnego telewizora pozwala także skutecznie ukryć lub ułożyć przewody elektryczne.

W przypadku uchwytów do telewizora wyróżnia się modele płaskie, uchylne i ruchome. Jeśli zależy Ci na tym, aby telewizor wisiał na linii Twojego wzroku, zwykły uchwyt bez dodatkowych opcji umożliwiających regulację będzie optymalnym rozwiązaniem. Płaski uchwyt sprawdzi się także w małym salonie. W dużych i przestronnych pomieszczeniach natomiast lepiej sprawdzają się uchwyty ruchome oraz takie z pełną regulacją. Ruchome modele pozwalają na regulowanie telewizora w osi poziomej, a z pełną regulacją również w linii góra-dół. Możliwość dopasowania kąta widzenia do naszych wymagań i potrzeb gwarantuje najwyższy komfort oglądania ulubionych filmów i seriali. 

Alternatywą dla uchwytów przytwierdzanych do ściany jest stojak podłogowy, który najczęściej wybiera się przy dużych telewizorach – na przykład takich, które mają 75 cali. Kupując taki stojak podłogowy, otrzymujesz rozwiązanie wyróżniające się solidną i stabilną konstrukcją. Ponadto zyskujesz także pewność, że urządzenie nie spadnie i tym samym się nie uszkodzi. 

Montaż telewizora – na co zwrócić uwagę kupując uchwyt?

Na co zwrócić uwagę, kupując uchwyt do telewizora? Kiedy już wybierzesz rodzaj, sprawdź maksymalny udźwig uchwytu. Parametr ten dostosuj oczywiście do rozmiaru i wagi telewizora, aby mieć pewność, że cała konstrukcja wytrzyma i nie zerwie się ze ściany. 

Wybierając uchwyt do telewizora, ważny jest także sam rodzaj, a właściwie wytrzymałość ściany. Przy ścianach betonowych i wykonanych z cegły nie ma żadnych ograniczeń. Inaczej sprawa wygląda, gdy chcemy powiesić telewizor na płytę kartonowo-gipsową. W takiej sytuacji warto zdecydować się na uchwyty szersze, aby móc wkręcić śruby od odpowiednich wsporników, które znajdują się w środku ściany. Oferta uchwytów Video Electronics Standards Association jest tak ogromna, że można właściwie znaleźć wiele różnych alternatyw. Nie chcesz wieszać telewizora na ścianie kartonowo-gipsowej, bo jest – na przykład – relatywnie cienka? Obawiasz się, że konstrukcja nie wytrzyma i po pewnym czasie Twój sprzęt spadnie? Możliwe, że lepszą opcją dla Ciebie będzie uchwyt sufitowy. 

Uchwyty do monitorów – jaki uchwyt wybrać?

Na rynku dostępne są także uchwyty do monitorów biurkowych. W pierwszej kolejności, zanim rozpoczniesz poszukiwania interesującego Cię rozwiązania, zastanów się, ile monitorów ma zostać na uchwycie zamontowanych. Do najpopularniejszych zalicza się oczywiście uchwyty pojedyncze, które umożliwiają montaż jednego monitora. Są też takie zestawy, na których bez problemu zainstalujemy dwa i więcej monitorów. 

Kolejnym czynnikiem jest oczywiście możliwość regulowania wysokości. To bardzo ważna opcja, która pozwoli Ci na to, aby jak najlepiej dostosować swoje stanowisko do Twoich wymagań. Znajdziesz również taki uchwyt biurkowy, który umożliwia także obracanie monitorem w dowolnym kierunku. 

Kupując uchwyty do monitorów, zwróć uwagę także na nośność interesującego Cię rozwiązania. Parametr ten należy dostosować do ciężaru urządzenia. Jeśli nośność zostanie źle dobrana, cała konstrukcja w pewnym momencie się zerwie. 

Zawsze warto upewnić się, że rozstaw otworów montażowych jest odpowiedni do monitora lub telewizora, a regulacja kąta nachylenia pozwoli na wygodne korzystanie. Dzięki temu odpowiedni uchwyt ścienny montowany z tyłu telewizora lub monitora na pewno będzie często używany. Warto również przemyśleć na jakiej wysokości powiesić telewizor zanim przystąpi się do wiercenia otworów. Są różne rodzaje uchwytów i nie wszystkie mają opcję regulacji. Na szczęście sam proces powieszenia telewizora nie jest skomplikowany, zwłaszcza jeżeli chodzi o standard vesa. Eliminuje to ryzyko, że rozstaw śrub montażowych będzie inny niż ktoś oczekiwał. Trzeba tylko mieć świadomość, że tani uchwyt może nie sprawdzić się, szczególnie jeżeli ktoś chce zamontować duży i ciężki telewizor.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.