Najnowsze artykuły

Unikamy ograniczeń i cenzury: VPN jako narzędzie do wolności w Internecie

Unikamy ograniczeń i cenzury: VPN jako narzędzie do wolności w Internecie

10.01.2024 TechnologiaInternetCiekawostki

Przegląd wartości wolności w Internecie i powszechnych form cenzury i ograniczeń. Wolność w Internecie to nieodłączne prawo, które pozwala użytkownikom swobodnie wyrażać swoje myśli, wymieniać się informacjami i uzyskiwać dostęp do treści bez ograniczeń. Jednak w wielu krajach rządy i inne organizacje wprowadzają cenzurę i ograniczenia, aby kontrolować informacje i tłumić wolność słowa. Może to obejmować blokowanie stron, filtrowanie treści, a nawet monitorowanie prywatnych wiadomości.

Czytaj więcej

Co to jest agencja SEO?

Co to jest agencja SEO?

22.12.2022 Internet

Każda firma, która myśli o działalności w internecie, promocji, stworzeniu firmowej strony internetowej, prędzej czy później będzie musiała pomyśleć o SEO. Jeśli z różnych powodów postanowimy powierzyć to specjalistom, to trafimy na agencje SEO. Czym dokładnie się one zajmują?

Czytaj więcej

Czy darmowe aplikacje mobilne są zawsze bezpieczne?

Czy darmowe aplikacje mobilne są zawsze bezpieczne?

04.07.2022 Internet

Darmowe aplikacje mobilne są już dziś zupełną powszechnością. Pobieramy je wszędzie i w wielu życiowych sytuacjach. Czy są one jednak bezpieczne?

Czytaj więcej

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

25.02.2022 InternetCiekawostki

E-sport cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kibiców, jak i osób, które poważnie myślą o tym, aby uczestniczyć zawodowo w takich rozgrywkach. Na znanych turniejach pojawiają się dziesiątki osób, a miliony obserwują zmagania przed ekranami komputerów i telewizorów. Znane marki sponsorują wydarzenia, a wysokie nagrody za zajęcie pierwszego miejsca motywują do tego, aby nieustannie poprawiać własne umiejętności. Skąd wynika ten niezwykły fenomen i dlaczego wirtualne dyscypliny sportu cieszą się tak dużą popularnością? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej

Black Friday w Polsce – czy warto szukać okazji?

Black Friday w Polsce – czy warto szukać okazji?

24.11.2021 TechnologiaInternetSprzęt

Black Friday i Cyber Monday to niekwestionowane święta zakupów, które z roku na rok zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Sprzedaż stacjonarna i zakupy online w tych dniach zaprzątają głowy wielu Polaków. Jedno jest bezsprzeczne – warto korzystać z wyjątkowych okazji oferowanych na Black Friday, tym bardziej że Gwiazdka już za pasem! Jaka jest historia Black Friday? Gdzie szukać najciekawszych promocji?

Czytaj więcej

Urządź sobie serialowy maraton w wielkim stylu

Urządź sobie serialowy maraton w wielkim stylu

08.11.2021 Internet

W zeszłym roku przetrwaliśmy pandemię oglądając ulubione seriale, i podczas gdy wcześniej daliśmy się już ponieść fascynacji niektórymi produkcjami telewizyjnymi (pamiętasz “Grę o Tron”?), w tym roku jesteśmy gotowi na kolejne serialowe maratony w zupełnie nowym wydaniu.

Czytaj więcej

Wybór nowego laptopa - na jaki warto się zdecydować?

Wybór nowego laptopa - na jaki warto się zdecydować?

31.08.2021 TechnologiaInternet

Wybór nowego laptopa powinien być podyktowany nie tylko tym, który model podoba nam się wizualnie, ale również tym, do czego chcemy sprzętu używać. Dobierając parametry i podzespoły do naszych potrzeb jesteśmy w stanie sprawić sobie naprawdę dobrą jednostkę, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. O czym pamiętać wybierając nowego laptopa do pracy, a o czym w przypadku rozrywki? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Co musi w sobie mieć dobre urządzenie, aby faktycznie było dla nas przydatne?

Czytaj więcej

Smart TV - co to właściwie jest?

Smart TV - co to właściwie jest?

26.08.2021 TechnologiaInternet

Od kilku lat wszędzie możemy usłyszeć o popularności telewizorów Smart TV. Nie każdy jednak wie, na czym właściwie polega ta technologia. Choć telewizory Smart są dziś obecne w wielu domach, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak działa funkcja Smart TV. Co warto o niej wiedzieć? 

Czytaj więcej

Pop-upy - co warto o nich wiedzieć i czy opłaca się je stosować?

Pop-upy - co warto o nich wiedzieć i czy opłaca się je stosować?

25.08.2021 InternetCiekawostki

Konwertujące pop-upy zna każdy użytkownik sieci. To tak zwane wyskakujące okienka na witrynie internetowej. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto je stosować, a odpowiedź brzmi - zdecydowanie tak. Pozostaje tylko kwestia, że należy to robić umiejętnie, w taki sposób, aby osoba, która je widzi nie chciała natychmiast nacisnąć zamykającego je krzyżyka, a wręcz przeciwnie - zainteresuje się jej przekazem.

Czytaj więcej

Nawigacja na telefon offline na system Android - jak wybrać najlepszą?

Nawigacja na telefon offline na system Android - jak wybrać najlepszą?

29.07.2021 Internet

Nawigacje samochodowe instalowane na smartfonie wpisały się już w codzienność wielu kierowców. Nic dziwnego, są już na tyle precyzyjne, a tym samym coraz bardziej niezawodne, że nawet zakup dedykowanego im urządzenia nie jest już konieczny. Często aplikacje dedykowane systemowi Android są nawet o wiele bardziej zaawansowane niż zainstalowane oprogramowanie w fabrycznej nawigacji samochodowej. O ile zdecydowana większość z nich wymaga jednak dostępu do Sieci, jest kilka takich, które mogą spokojnie działać bez niej. O jakich mowa i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.