Black Friday w Polsce – czy warto szukać okazji?

24.11.2021 TechnologiaInternetSprzęt

Artykuł sponsorowany

Black Friday i Cyber Monday to niekwestionowane święta zakupów, które z roku na rok zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Sprzedaż stacjonarna i zakupy online w tych dniach zaprzątają głowy wielu Polaków. Jedno jest bezsprzeczne – warto korzystać z wyjątkowych okazji oferowanych na Black Friday, tym bardziej że Gwiazdka już za pasem! Jaka jest historia Black Friday? Gdzie szukać najciekawszych promocji?

Black Friday w Polsce – czy warto szukać okazji?

Co warto wiedzieć o Black Friday

W 2021 roku Czarny Piątek przypada w piątek 26 listopada. Jeżeli chętnie polujesz na okazje, pamiętaj, że Black Friday jest ruchomy. Każdego roku znajdziesz go w kalendarzu dzień po Święcie Dziękczynienia, które przypada zawsze w czwarty piątek listopada. Ta zależność nie jest przypadkowa – Black Friday jest tradycyjnym świętem zakupów w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli znasz z telewizji krótkie ujęcia wyścigów w sklepie po nowy telewizor albo tłumne oczekiwanie od wczesnych godzin porannych na otwarcie salonu z sukniami ślubnymi, możesz łatwo wyobrazić sobie, jakie szaleństwo ogarnia tego dnia większość Amerykanów.

W poniedziałek tuż po Czarnym Czwartku możesz skorzystać jeszcze z promocji z okazji Cyfrowego Poniedziałku. I Black Friday, i Cyber Monday zaczęto obchodzić nad Wisłą na początku ubiegłej dekady. Z czasem promocje wydłużono w czasie i dzisiaj wielu z nas spodziewa się atrakcyjnych przecen przez cały ostatni tydzień listopada. Nie bez powodu schyłek miesiąca wiele sklepów stacjonarnych i internetowych określa po prostu jako Black Week, czyli Czarny Tydzień.

Jak najlepiej korzystać z okazji?

Każdy kupujący ma zupełnie inną strategię korzystania z upustów cenowych w listopadzie. Jedni w ogóle nie planują zakupów, a produkty wrzucają do rzeczywistego lub wirtualnego koszyka spontanicznie. Ich zdaniem korzystanie z promocji sięgających nawet –70% czy –80% pozwala na wyjątkowo okazyjne nabycie produktu, którego zakupu wcześniej nawet nie brali pod uwagę… W końcu piłkarzyki na stół albo słuchawki bezprzewodowe przydadzą się zawsze, nawet jako nieplanowany zakup.

Druga grupa to osoby, które skrupulatnie planują wydatki i zawsze chcą przemyśleć, czego naprawdę potrzebują. Jeżeli latem cała Wasza rodzina jednomyślnie stwierdziła, że w domu przyda się robot odkurzający, ale chcecie poczekać na promocje z okazji Black Friday lub Cyber Monday, zdecydowanie należycie do tego grona. Sprawdzanie upustów cenowych pod koniec listopada to doskonały pomysł, który pozwoli na spore oszczędności. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i uruchomić zmysł polowania na okazje. W ten sposób możesz trafić też na promocje dotyczące konkretnego produktu, np. najnowszego IPhone’a, o którym marzysz od tygodni.

Reszta osób, które korzystają z Black Week, często wybiera po prostu upominki pod choinkę. Nic dziwnego, skoro to świetny moment, żeby w niższej cenie kupić m.in. klocki Lego, zabawki interaktywne dla niemowląt, zabawne T-shirty czy książki. Przed Black Friday zapytaj najbliższych, jaki jest ich wymarzony upominek na Gwiazdkę, a dzieci poproś o przygotowanie listu do Świętego Mikołaja. Takie informacje ułatwią Ci udane zakupy w Black Friday.

Gdzie szukać najlepszych promocji na Black Friday?

Zerknij do sklepów stacjonarnych i internetowych, najlepiej tych przodujących w swojej branży. Skorzystaj chociażby z e-sklepu sieci SMYK, jeżeli szukasz drobiazgów dla najmłodszych domowników. Myślisz o prezencie dla kogoś, kto stawia na lifelong learning? Zajrzyj do księgarni internetowej wydawnictwa Helion albo na znaną platformę z kursami Udemy. A może szukasz elektroniki lub AGD? Link https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday to w Black Friday najlepszy adres! Powiedzieć, że Media Expert oferuje tego dnia upust do –80%, to jak nie powiedzieć nic. Pełną ofertę promocji na sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego znajdziesz, klikając wspomniany link. Udanego polowania na promocje z okazji Black Friday!

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.