Płytki do czarnej kuchni – jakie wybrać, by ożywić to pomieszczenie?

28.03.2022 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Czarna kuchnia jest nowoczesna, szykowna i elegancka. Będzie idealnym uzupełnieniem mieszkania nowoczesnego lub w stylu glamour. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakie wykorzystać do jej wykończenia płytki, by cała aranżacja nie była zbyt ciemna.

Płytki do czarnej kuchni – jakie wybrać, by ożywić to pomieszczenie?

Ponadczasowa czerń pojawia się we wnętrzach dość często. Większość osób decyduje się na to, by zawrzeć ją w ozdobach lub jako dodatkowy kolor we wnętrzu. Nie brakuje też wystrojów, w których to czerń jest kolorem bazowym. Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na drugą opcję i nasza kuchnia ma być czarna. Jakie wtedy dobrać płytki, by nasz wystrój był modny i przyjemny w odbiorze?

Jaki kolor do czarnej kuchni?

Najbardziej oczywistym wyborem będą płytki w kolorze białym. Czerń i biel to dwie przeciwstawne barwy, które zawsze wyglądają dobrze. Białe płytki mogą być i na ścianie i na podłodze. Wnętrze utrzymane w takim tonie będzie jednocześnie wytworne, nowoczesne i jasne. Jeśli biel nas nie satysfakcjonuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na inny kolor. Do czerni pasuje wszystko. Możemy skoncentrować się na jasnych, wręcz pastelowych kolorach bądź podążać w przeciwną stronę. Wtedy sprawdzą się na przykład przytłumione odcienie czerwieni lub elegancka butelkowa zieleń. Ciemniejsze barwy podkreślą wytworność i dodadzą pewnej głębi.

Płytki w klasycznych czy oryginalnych kształtach?

Na płytki ceramiczne możemy patrzeć jako na funkcjonalny element kuchni, ale obecnie mamy do dyspozycji tyle różnych wzorów, że lepiej uczynić z nich nowoczesną i elegancką dekorację. Możemy pozostać przy tradycyjnych kwadratowych lub prostokątnych modelach. Jednak, zamiast nich warto rozważyć mozaikę, którą tworzą heksagony, arabeski albo rybie łuski. Tak unikatowy kształt płytek sprawi, że przyciągną spojrzenia już od progu. Będą fenomenalnie współgrać z wytworną czarną kuchnią. Jeśli chcemy uzyskać subtelny efekt, to fuga łącząca płytki może być w podobnym do płytek odcieniu. Gdy natomiast chcemy podkreślić kształt płytek, fuga może być w kontrastującym do nich kolorze.

Inne na ścianę inne na podłogę

Kiedy będziemy w sklepach przeglądać płytki, powinniśmy pamiętać, że na ścianie i podłodze nie powinny być te same. Nie chodzi tu o aspekt wizualny, ale o funkcjonalność i bezpieczeństwo. Na ścianie możemy ułożyć mozaikę gładką i z połyskiem. Nie sprawdzi się ona jednak na podłodze. Najczęściej produkty, które mają błyszczącą powierzchnię, robią się pod wpływem kontaktu z wodą śliskie.

Kuchnia jest drugim po łazience pomieszczeniem, w którym wilgoć się pojawia, a podłogę trzeba myć częściej. Z tego względu znacznie lepszą opcją są płytki antypoślizgowe. Są równie efektowne, jak ścienne, a jednocześnie mają lekko chropowatą powierzchnię, dzięki której nie ma ryzyka upadku, nawet kiedy podłoga będzie lekko mokra. Przeglądając płytki do kuchni od Raw Decor, znajdziemy propozycje na ścianę i na podłogę, dzięki którym czarna kuchnia będzie praktyczna i estetyczna zarazem.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.