Jak zadbać o luksusowe auto? Poznaj car detailing!

05.07.2021 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Zadbane auto jest wizytówką jego właściciela. Wiele osób zwraca uwagę nie tylko na walory zewnętrzne samochodów, ale również na ich wygląd wewnętrzny. W odpowiedzi na potrzeby kierowców powstała branża auto detailingu. Jakie usługi z tego działu są obecnie najpopularniejsze?

Jak zadbać o luksusowe auto? Poznaj car detailing!

Co musisz wiedzieć o auto detailingu?

Auto deatiling, najprościej mówiąc, polega na dbaniu o szczegóły auta. Jest to jednak definicja bardzo okrojona. W rzeczywistości jest to proces bardzo dokładnego czyszczenia, polerowania i woskowania pojazdów. Wykonuje się go w sposób rozbudowany, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Auto detailing skupia się na pielęgnowaniu samochodu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nieraz jest to proces długi i żmudny, jednak dla wykonujących go profesjonalistów wcale nie skomplikowany.

Auto spa dla Twojego auta

Świadoma pielęgnacja samochodu jest bardzo ważna dla jego użytkowania. Na przestrzeni lat wiele części aut ulega zniszczeniu. Codzienne użytkowanie wpływa na powstawanie zabrudzeń oraz uszkodzeń. Na pierwszy rzut oka ich usunięcie może okazać się ciężkie. Warto więc zaufać profesjonalnym firmom i oddać swój samochód w ręce najlepszych specjalistów. Niezwykle ważnym procesem jest również detailing wnętrza. Podróżowanie w zadbanym samochodzie jest o wiele przyjemniejsze.

Auto detailing- najważniejsza usługa

Jedną z najpopularniejszych usług z zakresu auto detailingu jest korekta lakieru i usuwanie rys. Zabieg ten jest ważny, ponieważ obecnie używane lakiery są podatne na wszelkie uszkodzenia. Tak naprawdę rysy mogą powstać na skutek bardzo wielu czynników. Samochody codziennie narażone są na mikrouszkodzenia. Korekta lakieru i usuwanie rys sprawiają, że pojazd odzyskuje dawny blask. Wbrew pozorom korekta nie jest tym samym co polerowanie auta. Proces ten jest o wiele bardziej złożony. Polega na dokładnym umyciu karoserii, w celu uzyskania jej naturalnego wyglądu i sprawdzenia powłoki lakierniczej. Mycie detailingowe jest etapem, którego nie można pominąć. Dopiero po nim następuje usuwanie rys na lakierze. Jest to najskuteczniejszy sposób na likwidację wszelkich niedoskonałości. Usługi z zakresu car detailingu są niezwykle ważne dla swobodnego użytkowania pojazdu.

Oklejanie samochodów- dlaczego warto?

Oklejanie samochodów nie jest niestety w Polsce jeszcze aż tak popularne. Wiele osób waha się i nie wie, czy nie jest to zbędny wydatek. Zdecydowanie, jednak warto zagłębić się w ten temat. To świetna inwestycja w przyszłość oraz gwarancja bezpieczeństwa dla samochodu. Folia przede wszystkim zabezpiecza lakier. W dłuższej perspektywie jedna usługa oklejania samochodu pozwala zaoszczędzić na wielu naprawach. Folia ochronna na samochód gwarantuje estetyczny wygląd pojazdu. Fachowe wykonanie sprawia, że karoseria nie traci blasku a brzegi foli nie strzępią się. Nie ma również opcji, by powstały jakiekolwiek niechciane pęcherzyki powietrza na powierzchni auta. Co ważne oklejanie samochodu bezbarwną folią nie wpływa na jakąkolwiek zmianę koloru pojazdu.

Folia ochronna na samochód to przede wszystkim gwarancja najskuteczniejszej ochrony lakieru. Zabezpiecza przed fizycznymi uszkodzeniami, takimi jak odpryski i otarcia. Najlepszej jakości folia ochronna na samochód jest elastyczna oraz gruba. Oba te elementy wpływają na jej niesamowitą skuteczność.

Inne ważne zabiegi z zakresu auto detailingu

Na car detailing składa się wiele różnych usług. Oprócz wyżej wymienionych, użytkownicy samochodów najczęściej korzystają z:

  • renowacji tapicerki samochodowej

  • mycia detailingowego

  • czyszczenia wnętrza pojazdu

  • usuwania wgnieceń

Firma Cars Care Auto Detailing to dostarczyciel najwyższej jakości usług detailingowych w Poznaniu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjaliści są w stanie uporać się z każdym zabrudzeniem oraz rysą. Ich usługi doceniane są przez wszystkich właścicieli samochodów, którzy wieli okazję oddać swój samochód do ich detailingu.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.