Nawigacja na telefon offline na system Android - jak wybrać najlepszą?

29.07.2021 Internet

Artykuł sponsorowany

Nawigacje samochodowe instalowane na smartfonie wpisały się już w codzienność wielu kierowców. Nic dziwnego, są już na tyle precyzyjne, a tym samym coraz bardziej niezawodne, że nawet zakup dedykowanego im urządzenia nie jest już konieczny. Często aplikacje dedykowane systemowi Android są nawet o wiele bardziej zaawansowane niż zainstalowane oprogramowanie w fabrycznej nawigacji samochodowej. O ile zdecydowana większość z nich wymaga jednak dostępu do Sieci, jest kilka takich, które mogą spokojnie działać bez niej. O jakich mowa i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Nawigacja na telefon offline na system Android - jak wybrać najlepszą?

Nawigacja offline - korzyści z jej posiadania

Nawigacja z dostępem do Internetu na pewno jest funkcjonalna pod wieloma względami - zwróćmy chociażby uwagę na to, że z jej pomocą wiemy, gdzie aktualnie prowadzone są roboty drogowe, miał miejsce wypadek czy też odbywają się kontrole policyjne. Tego rodzaju aplikacje są w stanie także wykonać analizę ruchu drogowego, a więc automatycznie wyznaczyć optymalną trasę. Jak wszystko, mają jednak także swoje mankamenty. Przysłowiowe schody zaczynają się wówczas, kiedy wjedziemy do rejonu w którym nie możemy złapać zasięgu, albo też nasz pakiet się skończył. Wtedy nawigacja po prostu przestaje spełniać swoją rolę. I tu można pokazać, jak przydatna okazuje się ta, która nie wymaga stałego połączenia internetowego. Dostęp do systemu nawigacji satelitarnej GPS, Glonass czy Galileo to znacznie łatwiejsze zadanie do wykonania a niżeli do sieci. Oczywiście musimy wcześniej pamiętać o zainstalowaniu map, a więc zagospodarowanie na nie wcześniej nawet kilku gigabajtów miejsca na smartfonie. Więcej informacji na ten temat możemy przeczytać na stronie https://scroll.morele.net/.

Nawigacja offline - jak wybrać najlepszą?

Instalowanie nawigacji offline może zostać poprzedzone zaznajomieniem się z różnymi zestawieniami, w tym między innymi takimi jak najlepsza nawigacja na androida 2018 offline. Warto sprawdzić, z jakiego rodzaju map korzysta. Nie bez znaczenia pozostaje także intuicyjny interfejs oraz możliwość komunikacji głosowej z innymi użytkownikami danej aplikacji. Ważne jest to, aby była jak najłatwiejsza w obsłudze. W niektórych aplikacjach producent naniósł nawet numery na budynki, co w dużej mierze ułatwia dotarcie do celu. Istotną kwestią jest także aktualizowanie oprogramowania. Sprawdźmy także to, czy za instalację będziemy musieli zapłacić czy też będziemy mogli korzystać z niej w pełni za darmo.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.