Najnowsze artykuły

Czy do zakochania rzeczywiście jeden krok? Jak rodzą się w nas uczucia

Czy do zakochania rzeczywiście jeden krok? Jak rodzą się w nas uczucia

07.04.2020 Ciekawostki

Uczucia i emocje towarzyszą nam w codziennych, prozaicznych sytuacjach, jak i w stanach wielkiego pobudzenia. Są tak powszechne jak oddychanie. Jedni z nas odczuwają je mocniej, inni z natury zachowują większy spokój. Wszyscy jednak chociaż raz w życiu doświadczyli stanu, który zaburzył harmonię ich organizmu. Mogło być to właśnie zakochanie. Szalejące hormony i gonitwa myśli. Czy zakochania można doświadczyć więcej niż raz? Czy rzeczywiście dzieli nas od niego zaledwie jeden krok?

Czytaj więcej

Jak działają na nas promocje?

Jak działają na nas promocje?

26.03.2020 CiekawostkiFinanse

Promocje i rabaty w supermarketach czy sklepach z tekstyliami zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Sprawiają, że kupujemy więcej, niż w gruncie rzeczy zamierzaliśmy. Widząc okazję, staramy się z niej skorzystać, aby zaoszczędzić. Naszą motywacją nie jest zatem nadmierne wydanie pieniędzy, a ich zatrzymanie. Dajemy się tym samym złapać w pułapkę promocji. Jak działają wszelkie wielopaki, obniżki i wyprzedaże?

Czytaj więcej

Nagły ból bez przyczyny. Czym są nerwobóle i co oznaczają?

Nagły ból bez przyczyny. Czym są nerwobóle i co oznaczają?

17.03.2020 Medycyna

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek doświadczyć nagłego, rwącego bólu? Pozornie pojawił się on znikąd. Nie byłeś w stanie zlokalizować jego dokładnego miejsca ani przyczyny. Po chwili przechodził i nie pojawiał się ponownie przez dłuższy czas. Postanowiłeś więc go zignorować. To czego doświadczyłeś, to najprawdopodobniej nerwobóle. Czym są i dlaczego pojawiają się bez wyraźnego powodu?

Czytaj więcej

Nie masz na nic czasu? Oto jak sprawić, by dobra stała się dłuższa

Nie masz na nic czasu? Oto jak sprawić, by dobra stała się dłuższa

05.03.2020 Ciekawostki

Chroniczny brak czasu w dobie XXI wieku jest czymś normalnym. Z powodu pracy oraz nadmiaru dodatkowych obowiązków, często cierpi nasze zdrowie lub relacje z rodziną. Sen, który jest bardzo ważnym momentem dobowego cyklu, staje się jedynie parogodzinną drzemką. Masz już tego dość? Zatem jak zacząć normalnie żyć? Jak sprawić, by 24 godziny były dla ciebie wystarczające? Dowiedz się, jak zaoszczędzić cenny czas i zadbać o siebie.

Czytaj więcej

Czy muzyka może zmieniać nastrój?

Czy muzyka może zmieniać nastrój?

02.03.2020 TechnologiaCiekawostkiMedycyna

Muzyka niewątpliwie wywołuje w nas przeróżne emocje. Zwykle dzieje się to poza naszą kontrolą oraz świadomością. Rytm, melodia, wokal, tekst – wszystko to działa na nasze pokłady wrażliwości oraz zdolność pojmowania sztuki. Jednak, czy samo to, że muzyka wywołuje w nas emocje, może być podstawą do powiedzenia, że może zmieniać nastrój człowieka? Okazuje się, że dociera ona do najgłębszych struktur naszego mózgu, wpływa na psychikę oraz… potrafi leczyć.

Czytaj więcej

ABC fotowoltaiki - co warto wiedzieć?

ABC fotowoltaiki - co warto wiedzieć?

28.02.2020 TechnologiaSprzętCiekawostki

Wstęp do artykułu warto rozpocząć wyjaśnieniem, czym jest w gruncie rzeczy fotowoltaika. Tym określeniem nazywa się dziedzinę, obszar, przestrzeń, skupione wokół pozyskiwania energii ze słońca. Promienie padające na instalacje fotowoltaiczne są przetwarzane na prąd wykorzystywany w domach, instytucjach czy firmach. Wszystko jest możliwe dzięki tak zwanemu zjawisku fotowoltaicznemu.

Czytaj więcej

Reklamowa manipulacja. Jak nie dać się nabrać?

Reklamowa manipulacja. Jak nie dać się nabrać?

20.02.2020 CiekawostkiFinanse

Jak dobrze wiadomo, reklama ma za zadanie przekonać konsumenta do zakupu określonego produktu. Poprzez ogromny rozwój biznesu marketingowego, wszelkimi promocjami i bilbordami jesteśmy bombardowani niemal codziennie, czy to w telewizji czy w internecie. Aby wylansować swój artykuł oraz wyróżnić go spośród innych, producenci zmuszeni są uciekać się do nieczystych metod sprzedażowych. Wykorzystują technikę manipulacji, na której obecnie opiera się każda reklama. Nie chcesz dać się nabrać? Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy poznasz podstawowe narzędzia, jakimi posługują się marketingowcy.

Czytaj więcej

Miłość wbrew wszystkiemu i wszystkim – czy zdarza się często?

Miłość wbrew wszystkiemu i wszystkim – czy zdarza się często?

12.02.2020 Ciekawostki

Nie każda historia miłosna kończy się happy endem. Choć uporczywie wierzymy w to, że miłość pokona wszelkie przeciwności losu, może okazać się, że silne uczucie między dwojgiem ludzi to za mało. Miłość na przekór zasadom czy normom społecznym wbrew pozorom zdarza się stosunkowo często i nie jest to tylko wymysł autorów poczytnych romansów. Trudna, zakazana miłość może dotknąć każdego z nas w najmniej spodziewanym momencie. Pytanie tylko, czy damy się ponieść sile miłości czy posłuchamy głosu rozsądku. Jak wygląda zakazana miłość w prawdziwym życiu?

Czytaj więcej

Boli cię ząb? Przyczyna może nie być tak oczywista

Boli cię ząb? Przyczyna może nie być tak oczywista

10.02.2020 CiekawostkiMedycyna

Ból zęba określany jest jako jedno z najbardziej nieprzyjemnych doznań. Jego natężenie często nie pozwala normalnie funkcjonować. Wówczas aby złagodzić objawy, sięgamy po leki przeciwbólowe, które jedynie maskują problem. Bólu zęba nie należy jednak lekceważyć. Co jest jego przyczyną? Odpowiedź może okazać się zaskakująca.

Czytaj więcej

Pokolenie Sandwicha – najgorszy okres w życiu człowieka

Pokolenie Sandwicha – najgorszy okres w życiu człowieka

07.02.2020 CiekawostkiFinanse

To zagadkowe pojęcie, dzięki swojemu drugiemu członowi, przywołuje nam na myśl gastronomiczne skojarzenia. Odniesienie do kanapki jest tutaj wyjątkowo trafne, gdyż ludzie pokolenia Sandwicha są niczym plaster szynki ściśnięty pomiędzy dwoma kromkami chleba.

Czytaj więcej

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.