Jak dobrać materac 120x190 do sypialni. Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders, produkującego innowacyjne materace do spania

03.09.2020 CiekawostkiMedycyna

Artykuł sponsorowany

Materac jest produktem, który powinien odznaczać się doskonałą jakością i zapewniać nam komfort podczas snu. Wybór wśród tylu unikalnych rozwiązań nie jest łatwy, dlatego warto kierować się kilkoma kwestiami podczas zakupu. Jak wybrać idealny materac 120x190 do sypialni? Czym powinien się odznaczać? Dlaczego warto postawić na innowacyjny materac?

Jak dobrać materac 120x190 do sypialni. Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders, produkującego innowacyjne materace do spania

Zdrowy sen to podstawa

Na stronie sennametarace.pl znajduje się unikalna oferta dotycząca innowacyjnych materacy, które zapewnią nam zdrowy sen. Wszystkie oferowane produkty odznaczają się najwyższymi normami jakości, co pozwala zadbać o komfortowy wypoczynek w nocy.

Jaki rodzaj wypełnienia wybrać?

Innowacyjne materiały, wykorzystywane do wypełniania materacy, dają użytkownikom możliwość uzyskania doskonałej jakości snu. Jaki materac wybrać?

Jeśli jesteś alergikiem, koniecznie wybierz materac piankowy. Są one przewiewne, a ze względu na swoją strukturę nie są środowiskiem sprzyjającym pojawieniu się i rozwojowi groźnych dla zdrowia grzybów, pleśni czy roztoczy. Szczególnie warte polecenia są materace lateksowe - te posiadają dodatkowe i zaawansowane właściwości hipoalergiczne.

Materace piankowe sprawdzą się u osób, które preferują uczucie miękkiego komfortu - szczególnie materace termoelastyczne. Pianka reaguje na temperaturę ciała, mięknie pod wpływem ciepła i delikatnie otula sylwetkę.

Jeśli masz problemy z bólami pleców lub poszukujesz materaca dla pary, dobrym wyborem będzie materac sprężynowy kieszeniowy. Daje on nieco twardsze podparcie niż materace piankowe. Ponadto - dzięki innowacyjnemu rozmieszczeniu sprężyn w osobnych, lecz połączonych ze sobą kieszonkach - cechuje go wysoka elastyczność punktowa. Reaguje na nacisk, dopasowując się do każdej krzywizny sylwetki, równocześnie nie rezonując i nie powodując drgań.

Idealny wymiar i twardość

Gdy już wybierzesz rodzaj wypełnienia, czas zdecydować się na konkretny materac. Istotne będą tutaj dwie kwestie: twardość oraz rozmiar.

Twardość materaca powinna być dobrana do wagi użytkownika. Im jest on cięższy, tym twardszy powinno być podłoże do snu - tylko przy odpowiednim dopasowaniu będzie on w stanie dobrze podpierać całą sylwetkę. Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem są materace dwustronne lub z dodatkowym odpinanym topem. Dzięki takiej opcji możesz łatwo zmienić stopień twardości swojego materaca.

Wymiar materaca powinien natomiast być dopasowany do potrzeb danego użytkownika. Przykładowo dla jednej osoby materac 120x190 cm będzie bardzo wygodny, pozwoli na swobodne przewracanie się i obieranie różnych póz podczas snu. Ogromny wybór różnorodnych produktów tego typu znajdziemy na stronie https://sennamaterace.pl/120-materace-120x190

Pamiętaj, że jeśli już posiadasz łóżko, przed zakupem materaca powinieneś dokładnie zmierzyć ramę - zarówno na szerokość, długość, jak i wysokość.

Zaufany producent innowacyjnych rozwiązań - Hilding Anders

Wyżej omówione rodzaje materacy w różnych rozmiarach znajdziesz w ofercie Hilding Anders. Marka już od dłuższego czasu jest uznawana za lidera wśród producentów materacy na rynku, producent jest też polecany przez zdrowykregoslup.pl - co jest kolejnym poświadczeniem doskonałej jakości produkowanych wyrobów.

Hilding dystrybuuje swoje produkty również pod innymi markami - materace Sleepmed odznaczają się innowacyjnością i najlepszą jakością, co zapewnione zostaje właśnie dzięki Hilding Anders. Unikalne rozwiązania sprawią, że zadbamy o swój komfort fizyczny i psychiczny, a tym samym wygodę i regularne nabieranie energii na kolejne dni. 

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.