Kiedy warto zmienić materac na nowy? Poprosiliśmy o radę eksperta z Hilding Anders

09.10.2020 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Sprawdź, kiedy Twój materac nie spełnia już tak dobrze swojej roli i należy go wymienić na nowy.

Kiedy warto zmienić materac na nowy? Poprosiliśmy o radę eksperta z Hilding Anders

1. Gdy zmieni zapach

Sprawdzaj co jakiś czas, jak pachnie Twój materac.
Ta rada może wydać się dziwna, ale pomoże Ci lepiej zadbać o zdrowie. W materacu, który podejrzanie pachnie, prawdopodobnie zgromadziła się wilgoć.
Z kolei w takim wilgotnym materacu o wiele łatwiej rozwijają się grzyby, bakterie czy roztocza. Taki materac może sprzyjać atakom kaszlu u astmatyków, nasilać alergię i być niezdrowy dla Twojego układu oddechowego oraz skóry.  Wybierając kolejny materac zdecyduj się na taki ze specjalnymi otworami wentylacyjnymi oraz najlepiej piankowy, z kilkoma warstwami pianki. To zagwarantuje lepszą cyrkulację powietrza w materacu i zapobiegnie gromadzeniu wilgoci. Takie nowoczesne materace znajdziesz w ofercie Hilding Anders, szwedzkiego producenta, który posiada zarówno bardzo znane marki własne, jak Hilding czy SleepMed, ale także produkuje materace dla największych domów wnętrzarskich,
jak IKEA czy BRW.

 

 2. Gdy czujesz ból kręgosłupa

Jeśli nagle po nocach zaczynasz odczuwać ból mięśni, drętwienie rąk i nóg, sztywność karku oraz szyi czy nawet bóle głowy, winowajcą może być odkształcony materac. Z czasem może on tracić swoje właściwości, uginać się trwale w niektórych miejscach i przestać przez to odpowiednio podpierać Twój kręgosłup oraz całe ciało podczas snu. Takie objawy to ewidentny sygnał, że należy wymienić go na nowy. Wszystkie najnowsze typy materacy znajdziesz w Sennamaterace

 

3. Gdy minie gwarancja

Gwarancja jest oczywiście datą umowną i jej upływ nie oznacza, że Twój materac nadaje się do kosza. Producenci badając trwałość materaca wyliczają jednak pewien okres, po którym może on już tracić swoje właściwości i nie gwarantują już wtedy jego sprawnego działania. Dlatego po upływie gwarancji warto przyjrzeć się materacowi, sprawdzić jego strukturę, zapach i ocenić, czy nadal spełnia tak samo dobrze swoją rolę. Jeśli nie, odwiedź sklep z materacami, taki jak https://sennamaterace.pl/16-materace i wybierz nowy model.

Załącznik:
gdy-czujesz-bol-kregoslupa.jpg

 

4. Gdy czujesz sprężyny

Jeśli masz materac sprężynowy i zaczynasz czuć sprężyny odciskające się na ciele podczas snu, to ewidentny sygnał, że pora na zakupy. Prawdopodobnie masz jeszcze stary typ materaca bonellowego, który szybciej się odkształca. Tym razem pomyśl o zainwestowaniu w materac sprężynowy kieszeniowy lub multipocket. Znajdziesz je w ofercie szwedzkiego producenta Hilding Anders. Sprężyny są w takim materacu zamknięte w kieszeniach, przez co są bardziej trwałe, a materac bardziej wytrzymały. Jest on idealnym wyborem zwłaszcza dla par. Więcej o tym, jak wybrać dla Was idealny materac znajdziesz w tekście: https://www.zdrowykregoslup.pl/materac-dla-pary/.

 

 

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem.
W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.