Aranżacja okna w sypialni — 3 dekoracje, które warto mieć

13.10.2022 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Okno w sypialni potrzebuje odpowiedniej oprawy, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych. W takim pomieszczeniu śpimy i odpoczywamy, dlatego warto zadbać o swój komfort podczas relaksu i postawić na zasłony lub żaluzje, które w razie potrzeby ograniczą dopływ promieni słonecznych do wnętrza. Na jakie dekoracje postawić, aranżując okno w sypialni? Podpowiadamy.

Aranżacja okna w sypialni — 3 dekoracje, które warto mieć

Aranżacja okna w sypialni — zasłony

Dla wielu osób najważniejszym dodatkiem w sypialni są zasłony. Pełnią one z jednej strony funkcję dekoracyjną, z drugiej zaś pozwalają uzyskać we wnętrzu intymny i nastrojowy klimat. Chronią również mieszkańców przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, a także intensywnym promieniowaniem słonecznym. Wybierając zasłony do sypialni, warto zwrócić uwagę na styl, w jakim urządziliśmy to pomieszczenie, ponieważ dodatki powinny z nim korespondować.

We wnętrzach w stylu glamour najlepiej sprawdzą się modele welwetowe, welurowe, a także błyszczące w stonowanych kolorach: bieli, beżu, szarości lub czerni. Z kolei w rustykalnej sypialni warto postawić na pastelowe kolory: różu, błękitu lub zieleni. W industrialnych pomieszczeniach zaś najlepiej sprawdzi się zaciemniający model w kolorze szarym lub czarnym. Zasłony można dobierać również w zależności od pory roku razem z pozostałymi dodatkami, takimi jak na przykład narzuty czy poszewki na poduszki, tak aby oddawały klimat aury panującej za oknem.

Aranżacja okna w sypialni — firany

Bardzo ważnym elementem aranżacji okna w sypialni są firany. Ze względu na to, że mają przede wszystkim pełnić funkcję dekoracyjną, powinny być spójne za stylem pomieszczenia, w którym zostają użyte. W eleganckich wnętrzach warto więc postawić na gładkie, matowe lub przezroczyste modele w białym kolorze. Z kolei do sypialni w stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się fasony z falbanami lub te w pastelowych kolorach z kwiatowym motywem. Obecnie producenci oferują szeroką gamę różnych wzorów i kolorów firan. Dlatego każdy znajdzie model idealnie dostosowany do swoich potrzeb. Właściciele nowoczesnych wnętrz coraz częściej decydują się na fasony ze zdobionym dołem.

Aranżacja okna w sypialni — żaluzje

Kolejnym elementem aranżacji okna, który może zastąpić zasłony do sypialni, są żaluzje. W tego typu wnętrzach dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie. Są one wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają sporo światła. Z tego powodu z powodzeniem mogą pełnić również funkcję nowoczesnych firan. Warto je dopasować do reszty dodatków zastosowanych w pomieszczeniu. Powinny one jednak przede wszystkim korespondować z zasłonami lub firanami, o ile zostaną użyte w danym wnętrzu.

 

 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.