Pożyczki dla zadłużonych - gdzie szukać finansowego wsparcia?

21.11.2022 Finanse

Artykuł sponsorowany

Pożyczki dla zadłużonych to oferty dedykowane zarówno osobom, które posiadają przeterminowany dług, jak i tym, którzy posiadają terminowo spłacane zobowiązania, jednak potrzebują dodatkowych środków. Jak działają? Na co warto zwrócić uwagę przy ich zaciąganiu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Pożyczki dla zadłużonych - gdzie szukać finansowego wsparcia?

Pożyczka dla zadłużonych - jak to działa?

Jak wspomniano we wstępie pożyczki dla zadłużonych to oferty dedykowane nie tylko dla osób, które posiadają zobowiązania, których nie spłacają, ale również tych, którzy terminowo spłacają raty, jednak potrzebują dodatkowej gotówki. Udzielają ich firmy pozabankowe, które w sposób liberalny podchodzą do przyznawania finansowania. W efekcie przyznawalność tego typu pożyczek jest znacznie wyższa niż kredytów bankowych. Wśród ofert znajdują się także pożyczki bez BIK, co sprawia, że finansowanie mogą uzyskać również osoby, które posiadają bieżące opóźnienia w spłacie kredytów. Jest to możliwe, ponieważ każda firma pozabankowa samodzielnie decyduje o tym, w jaki sposób weryfikuje wiarygodność swoich klientów oraz określa ryzyko. W efekcie sprawdzane mogą być pojedyncze bazy, np. wyłącznie KRD.

Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych są dostępne zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie, np. pod linkiem: chwilowo.pl/chwilowki-dla-zadluzonych/. W tym drugim przypadku zaletą jest fakt, że można porównać ze sobą wiele ofert, co pozwala wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza. Za zaciąganiem pożyczek przez Internet przemawia również wygoda oraz szybkość, ponieważ środki można uzyskać nawet w kilkanaście minut. Nie może zatem dziwić fakt, że pożyczki online są bardzo popularne, co wynika nie tylko z wysokiej przyznawalności, ale również dostępności firm pozabankowych.

Na co zawrócić uwagę zaciągając pożyczkę dla zadłużonych?

Co jest istotne przy zaciąganiu pożyczki dla zadłużonych? Przede wszystkim dopasowanie do potrzeb, ponieważ firmy pozabankowe udzielają zarówno tzw. chwilówek, jak i pożyczek długoterminowych. W przypadku tych pierwszych istnieje możliwość pożyczenia niewielkiej kwoty (max. klika tys. złotych) z krótkim okresem spłaty (z reguły 30-60 dni). Pożyczki długoterminowe mogą natomiast opiewać nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych, a okres spłaty w tym przypadku może wynosić nawet kilka lat. 

Przy zaciąganiu pożyczki dla zadłużonych istotny z pewnością jest jej koszt. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze najtańsza pożyczka będzie tą najlepszą. Zdecydowanie ważniejsze jest bowiem dopasowanie wysokości raty do możliwości finansowych. W związku z tym w wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem może być wydłużenie okresu spłaty, co pozwoli obniżyć ratę, a co za tym idzie sprawić, że nie będzie ona stanowiła dużego obciążenia dla domowego budżetu. Oczywiście przełoży się również na wzrost całkowitego kosztu pożyczki, jednak ważniejsza powinna być możliwość jej terminowej spłaty.

Podsumowując należy stwierdzić, że pożyczki dla zadłużonych to oferty, które pozwalają uzyskać dodatkowe środki osobom będącym w trudnej sytuacji finansowej. Warto jednak pamiętać, że powinna być zaciągana świadomie, dzięki czemu nie sprawi problemów ze spłatą.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.