Domowe sposoby oczyszczania skóry twarzy

16.08.2022 Medycyna

Artykuł sponsorowany

Jednym z ważniejszych elementów codziennej rutyny powinno być dobrze dobrane oczyszczanie twarzy. Nie warto rezygnować z mycia twarzy wieczorem, ponieważ czynność ta przeprowadzana regularnie może dać fantastyczne rezultaty. Jakie jednak są sposoby oczyszczania skóry w pełni domowe? Jak uniknąć kupowania naszpikowanych chemią kosmetyków w zwykłej drogerii? Sprawdź nasze podpowiedzi w poniższym artykule!

Domowe sposoby oczyszczania skóry twarzy

Dlaczego warto przykładać się do mycia twarzy?

Oczyszczanie twarzy jest jednym z ważniejszych zabiegów zarówno wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu. Warto zwrócić uwagę na ten zabieg i go nie unikać, niezależnie od posiadanej cery. Dogłębne oczyszczenie skóry jest potrzebne, aby w późniejszych etapach cera mogła efektywnie korzystać ze składników aktywnych zawartych w kremach, serum czy tonikach. Oczyszczanie to też pozbywanie się nadmiaru sebum, które gromadzi się na skórze w ciągu dnia.

Oczyszczanie manualne skóry twarzy to zabieg pielęgnacyjny, który pozwala pozbyć się również martwego naskórka z twarzy. Sebum w połączeniu z martwym naskórkiem skutecznie zatykają pory. Może to być jeden z głównych powodów powstawania zaskórników, poważnych zmian zapalnych oraz trądziku.

Warto przyłożyć się do codziennego oczyszczania skóry twarzy, aby odetkać ujścia gruczołów łojowych, a przy okazji uwrażliwić twarz na aktywne składniki zawarte w naturalnych kosmetykach. Konkretne oczyszczanie będzie zależało oczywiście od rodzaju skóry. Inne preparaty mogą zostać użyte w przypadku cery suchej, inne, jeśli zajmujemy się dogłębnym oczyszczaniem cery tłustej.

Domowe sposoby oczyszczania skóry - sprawdź, co warto wypróbować

Oczyszczenie skóry twarzy w domowym zaciszu nie jest wcale takie trudne, jak nam się wydaje. Najważniejszy jest tutaj peeling, który pozwala na dokładne pozbycie się martwego naskórka, a przy okazji również sebum. Peeling złuszcza, ułatwia pozbycie się zanieczyszczeń. Co ciekawe, peeling można wykonać samodzielnie w domu, bez konieczności udawania się do drogerii po drogie kosmetyki. Aby zrobić swój własny domowy peeling, wystarczy mieć pod ręką ziołowy wywar, otręby migdałowe, ale również cukier, fusy z kawy i dobrej jakości oleje. Połączenie tych składników pozwoli na uzyskanie ciekawej formuły, którą wystarczy nałożyć na twarz, a następnie wykorzystać manualne oczyszczanie, to znaczy koliste ruchy dłoni.

Jednak oczyszczanie przy pomocy domowego peelingu to nie wszystko. Po takim zabiegu skóra potrzebuje ukojenia. W domowym zaciszu możesz połączyć swój ulubiony tonik z miodem bądź wykonać domową maseczkę z soku z cytryny oraz śmietany. Tak naprawdę wszystko, co naturalne, może przydać się podczas pielęgnacji cery. Najważniejsze jest, by były to produkty naturalne, pozbawione nawozów i innych chemicznych dodatków.

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy i skąd?

Jeśli nie masz dostępu do owoców, warzyw i olejów bez szkodliwych dodatków, koniecznie wybierz się do zaufanej drogerii. Dobrej jakości peelingi do twarzy znadziesz w sklepie Nabea. Możesz zamówić tam peeling kawitacyjny, dobrej jakości tonik do każdego rodzaju cery oraz wiele wspaniałych kosmetyków. Koniecznie sprawdź, co oferuje drogeria na stronie https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/twarz-153.html. Jeśli Twoim priorytetem są dobrej jakości kosmetyki, nieskażone nawozami, sztucznymi barwnikami, konserwantami czy olejami mineralnymi, koniecznie zdecyduj się na wizytę w drogerii internetowej https://nabea.pl/. Dokonując zakupów, możesz mieć pewność, że wszystko jest w pełni naturalne i wysokiej jakości.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.