Muzyka zagraniczna – dlaczego szybciej wpada w ucho?

25.10.2022 Ciekawostki

Dużo osób w wolnym czasie słucha muzyki. Towarzyszy ona również w wykonywaniu innych czynności. W wielu przypadkach preferowana jest muzyka zagraniczna, ponieważ niektórzy sądzą, że jest lepsza i szybciej wpada w ucho. Dlaczego tak się dzieje?

Muzyka zagraniczna – dlaczego szybciej wpada w ucho?

Muzyka od zawsze towarzyszy ludziom w wolnym czasie lub podczas wykonywania obowiązków domowych. Niektórzy skupiają się na melodii, inni na słowach, a jeszcze inni uwielbiają oglądać teledyski do niej zamieszczone. Wszystkie te aspekty są niezwykle interesujące, a z muzyki korzystać można za pomocą mediów społecznościowych, portali muzycznych czy zwyczajnie z radia. Jednak trzeba pamiętać, że decydując się na ten ostatni sposób, nie ma się wpływu na to, co w danej chwili będzie leciało. W innych przypadkach następuje totalna dowolność oraz fakt, że słuchając muzyki na laptopie, telefonie czy tablecie, można mieć ją zawsze przy sobie, a radio jest przeważnie w jednym miejscu na stałe.

 

Muzyka polska ma do zaoferowania głównie disco polo?

 

Bardzo dużo osób twierdzi ostatnio, że w Polsce najpopularniejsze jest disco polo, a co za tym idzie, że nie ma nigdy nic nowego zaoferowania dla słuchaczy. Teksty obejmują tylko jedną tematykę i nawiązują do miłości pomiędzy dwoma zakochanymi osobami. Festiwale, koncerty disco polo mimo to ciągle cieszą się dużą popularnością wśród społeczeństwa. Hejtowanie tej kategorii muzycznej stało się bardzo popularne. Drugim przykładem jest pop i młodzi wokaliści, którzy również swoimi utworami nawiązują do zakochania, pierwszej miłości i bliskości z drugim człowiekiem.

 

Niektóre gatunki muzyczne jak, np. rock, metal czy rap są uważane w Polsce za słabe. Tak naprawdę prawdziwy polski rock nie istnieje, tylko działa na podobieństwo zagranicznych zespołów. Z tego tez powodu, większość społeczeństwa polskiego „przerzuca się” na muzykę zagraniczną. Twierdzą, że wpada szybciej w ucho, można ją na dłużej zapamiętać i przede wszystkim jest o wiele lepsza od tej ojczystej.

 

Muzyka zagraniczna jest ciekawsza pod każdym względem

 

Dziać się tak może dlatego, że za granicą… mają większy budżet. Dzięki temu materiały muzyczne mogą powstawać w lepszej jakości, teledyski mogą być bogatsze w różne urozmaicenia, a gwiazdy dostają lepsze pieniądze. Wszystko oczywiście zależy od wytwórni, w której pracują i kontraktu, jaki zawarli. Skąd w ogóle informacja, że muzyka zagraniczna jest lepsza? Otóż, wielu internautów pod teledyskami czy ogólnie w sieci pisze komentarze z coraz większą krytyką dotyczącą utworów muzycznych. Niestety taka jest prawda. Natomiast za granicą rock, metal, a nawet rap jest prezentowany na o wiele lepszym poziomie. Lepszy sprzęt muzyczny zapewnia także nagrywanie kawałków o wyższej jakości. Poza tym można mieć czasem takie wrażenie, że te gatunki muzyczne są grane z większym zaangażowaniem niż w Polsce. Dodatkowo wspomnieć można o trasach koncertowych, które nie tylko obejmują swój kraj, ale i większość państw, w tym Polskę. Tymczasem nasze zespoły grają zazwyczaj lokalnie i starają się wybić na rynku (tak jak większość zespołów) wysyłając demo do wielu różnych wytwórni, gdzie niekoniecznie poszukują nowych zespołów do wypromowania.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.