Twój must-have na upały, czyli krem z filtrem i elektrolity

25.07.2022 Ciekawostki

W trakcie wysokich temperatur pojawia się sporo ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu. W końcu można posiedzieć nad jeziorem lub wybrać się nad morze, albo po prostu pojeździć na rowerze w zacienionych parkach. Niestety upały mogą również spowodować problemy dla ludzkiego organizmu, dlatego tak ważne jest zadbanie o ochronę przeciwsłoneczną oraz odpowiednie nawodnienie.

Twój must-have na upały, czyli krem z filtrem i elektrolity

Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa

Używanie kremu z filtrem jest bardzo ważne dla zdrowia skóry ciała, a także twarzy. Właśnie dlatego eksperci zachęcają do używania takich kremów przez cały rok. W czasie upalnych dni, gdy słońce świeci, a promieniowanie UV daje się we znaki, ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowa. Filtry mają chronić przede wszystkim przed różnymi problemami skórnymi, poparzeniami, a także fotostarzeniem, zmarszczkami i przebarwieniami. Najlepiej wybrać filtr z SPF30 lub SPF50, ponieważ niższe wartości zapewniają zbyt krótką ochronę. W upalne dni dobrze sprawdzą się produkty w formie mgiełki lub lekkiego kremu-żelu. Z kolei na całe ciało można nałożyć olejek do opalania z filtrem. Warto pamiętać o tym, że w aptekach i specjalistycznych drogeriach dostępne są specjalne kremy z filtrem, dopasowane do danego typu cery. Oznacza to, że znajdzie się coś dla osób z cerą tłustą, a także mieszaną, czy też suchą. 

Elektrolity na upalne dni

Niestety w trakcie upałów, wiele osób się poci, czego konsekwencją jest utrata elektrolitów z organizmu. W czasie gorących dni szybko następuje utrata sodu, potasu, magnezu, a te pierwiastki trzeba uzupełnić. Właśnie dlatego na upały polecane są elektrolity w formie tabletek musujących, czy też rozpuszczalnego proszku. Napoje elektrolitowe dodatkowo wyrównują poziom wody w organizmie, a to ma naprawdę duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Oczywiście same elektrolity nie wystarczą, ponieważ należy także pić dużo wody mineralnej, a więc minimum 2 litry dziennie lub więcej. Energii nie należy natomiast czerpać z kawy, energetyków oraz alkoholu, ponieważ te substancje mogą dodatkowo prowadzić do odwodnienia. Oczywiście jedna filiżanka kawy nie zaszkodzi, natomiast nie wolno przesadzać z tym napojem. W czasie upałów szczególnie powinny zadbać o siebie osoby starsze i cierpiące na różne choroby, a także dzieci. 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.