Wybór nowego laptopa - na jaki warto się zdecydować?

31.08.2021 TechnologiaInternet

Artykuł sponsorowany

Wybór nowego laptopa powinien być podyktowany nie tylko tym, który model podoba nam się wizualnie, ale również tym, do czego chcemy sprzętu używać. Dobierając parametry i podzespoły do naszych potrzeb jesteśmy w stanie sprawić sobie naprawdę dobrą jednostkę, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. O czym pamiętać wybierając nowego laptopa do pracy, a o czym w przypadku rozrywki? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Co musi w sobie mieć dobre urządzenie, aby faktycznie było dla nas przydatne?

Wybór nowego laptopa - na jaki warto się zdecydować?

1. Laptop do pracy i rozrywki - co musi w sobie mieć?

2. Ultrabooki a laptopy gamingowe - jaka jest różnica?

3. Dla kogo przeznaczone są Ultrabooki, a dla kogo laptopy do gier?

4. RAM, procesor, dysk SSD – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

5. Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowego laptopa?

 

Laptop do pracy i rozrywki - co musi w sobie mieć?

Wybierając laptopa, który ma nam służyć zarówno do pracy, jak i relaksu, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim musi być to jednostka dostatecznie mocna, aby była w stanie poradzić sobie z wyznaczonymi jej zadaniami. Z drugiej strony jednak powinna być także lekka, szczególnie jeżeli chcemy zabierać ją ze sobą i wykorzystywać do pracy w terenie czy biurze. Ciekawą opcją mogą być tutaj zarówno laptopy gamingowe, które łączą w sobie elegancki wygląd z bardzo dobrze dobranymi podzespołami, jak i lekkie i delikatne Ultrabooki, które bez problemu zabierzemy ze sobą w dowolną podróż.

 

Ultrabooki a laptopy gamingowe - jaka jest różnica?

Ultrabook to szczególny rodzaj przenośnego komputera, cechujący się przede wszystkim smukłością i niewielką wagą. Jest to marka zastrzeżona firmy Intel, w związku z czym w jego wnętrzu znajdziemy wysokiej jakości podzespoły, jak na przykład karta graficzna Intel Iris czy procesor Intel Core i5. Przekątna ekranu Ultrabooka zwykle jest na tyle duża, że bez problemu możemy na nim pracować przez długi czas, bez ryzyka zmęczenia oczu. Wiele jest dostępnych również z dyskiem SSD, który znacznie przyspiesza funkcjonowanie urządzenia.

Z drugiej strony laptopem idealnym do wymagających zadań jest ten przeznaczony do gier. Również cechuje go wysoka jakość wykonania, a także drapieżny, nowoczesny design. Podświetlana klawiatura pomoże nam pracować w niepełnym świetle, a duża pojemność dysku umożliwi przechowywanie nie tylko plików niezbędnych do naszych codziennych zadań, ale również gier i innej multimedialnej rozrywki. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html.

 

Dla kogo przeznaczone są Ultrabooki, a dla kogo laptopy do gier?

Jeżeli zależy nam na mobilności, której nie dają komputery stacjonarne, wybór laptopa jest zdecydowanie lepszą opcją. Ultrabook wyposażony w dodatkową mysz i odpowiednią torbę do transportu może być naszym najlepszym wyborem, jeżeli interesuje nas sprzęt przeznaczony do pracy czy nauki. Zakupiony sprzęt tej klasy jest zdecydowanie jednym z wyższej półki, dzięki czemu posłuży nam przez długi czas.

Z drugiej strony, jeżeli poza kwestiami praktycznymi interesuje nas również rozrywka, wybór laptopa gamingowego może okazać się bardziej trafiony. Wiele z nich posiada również dyski SSD, a często również dyski HDD, które pozwalają na szybką pracę, a także dobrej jakości procesor, kartę graficzną czy pamięć RAM. Laptop do gier będzie cięższy niż Ultrabook i przez to może być mniej wygodny w transporcie, jednak koniec końców jest w stanie zapewnić nam więcej możliwości ze względu na bardziej zaawansowane podzespoły.

 

RAM, procesor, dysk SSD – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając sprzęt komputerowy jedną z istotniejszych kwestii jest to, co dokładnie znajduje się pod obudową. W przypadku laptopów powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak:

  • procesor: jeżeli zależy nam na szybkiej jednostce, warto zdecydować się na procesor intel Core i7 lub podobny;

  • karta graficzna: najlepsze Ultrabooki i laptopy gamingowe posiadają jedne z nowszych modeli, które pozwalają im na sprawną i płynną pracę

  • dysk twardy: możemy wybrać pomiędzy dyskiem SSD a HDD;

  • ilość pamięci RAM: najlepszym wyjściem jest zdecydowanie się na co najmniej 8 GB;

  • rozdzielczość ekranu i matryca: dzięki wysokiej rozdzielczości nasze oczy nie męczą się podczas pracy. Wpływa na to również rodzaj matrycy - najlepszą opcją jest ta matowa;

  • dodatkowe funkcjonalności: niektóre laptopy posiadają dysk hybrydowy, czytnik linii papilarnych i podobne dodatki;

  • czas pracy na baterii: jeżeli chcemy pracować w plenerze, dobrze jest zwrócić uwagę na czas działania baterii na jednym ładowaniu.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowego laptopa?

Wybierając nowego laptopa mamy pewność, że będzie on sprawnie działał i współpracował z nami przez długi czas. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy używamy go do pracy lub nauki i nie chcemy często zmieniać sprzętu. Kiedy zależy nam na mobilności, jest to o wiele lepszy wybór, niż komputer stacjonarny - szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie musimy wcale rezygnować z wydajności i eleganckiego designu.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.