Panie Morawiecki patrz i ucz się jak powinno się rządzić!

Opublikowany 2018-10-31 00:12:54

  • autor: Anonim
1046
Brytyjski minister finansów Philip Hammond zapowiedział w poniedziałek, że jego rząd zdecydował o podniesieniu od kwietnia 2019 roku kwoty wolnej od podatku do 12,5 tys. funtów! Panie Morawiecki patrz i ucz się jak powinno się rządzić! U nich kwota wolna od podatku w przeliczeniu na złotówki to ponad 60 tysięcy u nas marne 3091!

Brytyjski minister finansów Philip Hammond dbając o poparcie swojego głównego elektoratu czyli klasy średniej, zdecydował się na rewelacyjny dla zwykłego obywatela krok.

Podniesiona zostanie od kwietnia 2019 roku kwota wolna od podatku do 12,5 tys. funtów, a także pierwszego progu podatku dochodowego (40 proc.) do 50 tys. funtów. rocznie.

Podniesienie pierwszego progu gwarantuje, że średnio 130 funtów więcej miesięcznie zostanie w kieszeni 32 mln podatników co daje prawie 1600 funtów rocznie. Natomiast najmniej zarabiający będą mieli co najmniej £1007 więcej w skali roku. To wyliczenie oparte jest o wzrost minimalnej stawki godzinowej wynikły z obniżenia podatku z 7.83 na 8.21 funta na godzinę.

Całą sytuacje bardzo celnie skomentował profil Wolny Rynek na Twitterze:
„Od kwietnia 2019 kwota wolna od podatku w UK wyniesie £12,500. W Polsce realnie kwota wolna wynosi 3091 zł. Ale cóż, lepiej dać po 500 zł na dziecko, uprzednio zabierając jakieś 750 zł na ten cel w podatkach. Po co wspierać ludzi pracy, prawda?”

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.