Konrad Berkowicz - Podatek dochodowy - czyli kto osiąga dochód, podlega karze grzywny!

Opublikowany 2019-06-18 10:10:09

  • autor: Anonim
619
Każdy uczciwie zarabiający Polak musi płacić państwu grzywnę za swoją pracę, a tą grzywną jest podatek dochodowy, którego płaci się więcej, im więcej się pracuje. Tak patologiczny jest nasz system podatkowy. Z jednej strony płacimy wysoki PIT 18% i 32%, a z drugiej strony kwota wolna od podatku od 10 lat bez zmian i wynosi głodowe 3091 złotych. To mniej niż w Zambii, Botswanie czy Namibii!

To skrajnie patologiczna sytuacja, gdy obywatel jest KARANY za to, że pracuje i osiąga dochód, a z drugiej strony wypłaca się zasiłki dla bezrobotnych i wydaje ogromne kwoty na programy socjalne. To zniechęca do pracy, a przecież bogactwo bierze się z pracy, a nie z zasiłków.
Dlatego musimy zlikwidować patologiczny podatek dochodowy i uwolnić od niego obywateli!
======================================

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.