Jacek Wilk: Wprowadźmy zakaz uchwalania budżetu z deficytem!

Opublikowany 2019-06-12 19:24:55

  • autor: Anonim
754
Budżet państwa na 2019 rok autorstwa rządu PiS zakłada ZADŁUŻENIE na poziomie 28,5 miliarda złotych! Wiceminister finansów rządu PiS, odpierając zarzuty ws. zadłużenia, stwierdził: To, że Niemcy mają nadwyżkę, nie oznacza, że jest to możliwe w Polsce. My przypominamy, że przecież w takim kraju jak Słowacja nie ma deficytu, Czechy mają go na poziomie znacznie niższym niż Polska (wcześniej przez 3 lata nie mieli deficytu!), a do tego oba te kraje obniżają podatki!

Słowacja obniżyła podstawową składkę VAT do 20%, a VAT na żywność nawet do 10%! CIT obniżono tam z 23% do 21%, a kwota wolna od podatku jest 5 razy wyższa niż w Polsce!
W Czechach są niższe podatki niż w Polsce, bo podatek PIT wynosi tam 15% i 22% (w Polsce 18% i 32%), podstawowa stawka VAT to 21% (u nas 23%), a do tego mają wyższą kwotę wolną od podatku, która wynosi 4093 zł (w Polsce 3091 zł). Taka polityka jest możliwa!
=========================================

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.