Lista rozmieszczenia pasażerów samolotu Tu-154

Opublikowany 2010-04-15 18:04:45

evobrain
3901
Prezydent Lech Kaczyński siedział wraz z małżonką prawdopodobnie w pierwszym saloniku. Tuż za nimi m.in. Ryszard Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński, Aleksander Szczygło i Paweł Wypych - wynika z listy rozmieszczenia pasażerów prezydenckiego samolotu do której dotarł portal tvn24.pl. Samolot TU-154 M podzielony był na trzy saloniki oraz na część pasażerską. Jak wynika z listy, do której dotarł portal tvn24.pl, w pierwszym saloniku - najbliżej kabiny pilotów - mieli siedzieć prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. Tuż za nimi, w drugim saloniku: ostatni prezydent II RP Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu Krzysztof Putra oraz Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło oraz prezydencki minister Paweł Wypych. Na liście figuruje również prezydencki minister Jacek Sasin, ale ostatecznie wybrał się on do Katynia drogą lądową.

Komentarze (5)


 • Piotr
  2010-07-13 15:09:32
  miras nie było presji tylko rosyjska wieża kontroli lotów popełniła błędy (lub celowo to zrobili by spowodować wypadek). podała fałszywe dane odległości od lotniska, wg ich danych samolot powinien być nad lotniskiem, a był 1050 metrów do lotniska i kilkadziesiąt metrów w bok. piloci myśleli, że są nad lotniskiem, a byli nad jarem przed lotniskiem. na wieży ustalili pułap na którym ma lecieć samolot i wypratrywać lotniska na 50 metrów.w zapisie ze skrzynki Rosjanie podali 100 metrów.Dopiero po wyborach telewizja prywatna będąca własnością grupy ITI podała info o tym fałszerstwie, chociaż na niezaleznej było to podane wcześniej (czyli było wiadomo wcześniej a ktoś od treści programowej zakazał informacji póki nie miną wybory)
 • karol k
  2010-05-11 08:16:58
  tragedika ludziska
 • LUKASZ M
  2010-04-22 03:02:27
  BRAT BYŁEGO PREZYDENTA POWINIEN DOWIEDZIEć SIĘ PRAWDY I WALCZYC O PRAWDĘ. ODRAZU POWINNA BYĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO ZBADANIA WYPADKU. NACHODZI JEDNA MYŚL DOŚWIADCZENI PILOCI,ZACHWALANI I LONDOWALI W MGLE?JA MYŚLĘ,ŻE WIEDZIELI O MGLE ALE NIC NIE WIDZIELI.SKONTAKTOWALI SIĘ Z WIERZĄ KTÓRA DAWAŁA IM NAMIARY.PODANO ZŁE NAMIARY I GDY PILOT ZNIŻYŁ SIĘ DO LONDOWANIA(UFAJĄC WIERZY)ZORIĘTOWAŁ SIĘ,ŻE JEST ZA NISKO! PRÓBOWAŁ PODERWAĆ ALE BYŁO ZA PUŻNO.MYŚLAŁ PEWNIE,ŻE DRZEWA SĄ (CIENKIE)I JAKOŚ WYLĄDUJĄ I TRAFIŁ NA JEDNO (GRÓBE).PILOT ZNAŁ ROSYJSKI WIĘC NIE MA MOWY O BŁĘDZIE.ŹLE PODANO WYSOKOŚĆ SZYBKOŚĆ WIDOCZNOŚĆ. TRZEBA TO WYJASNIĆ.
 • on
  2010-04-17 08:56:36
  wszyscy powinni lecieć.... więcej osób z PIS
 • miras
  2010-04-16 07:10:29
  o odlecieli o 7.23 Ciekawe ile by posiedział w pace 1 salonik za wywieranie presji i spowodowanie katastrofy tylu ludzi...

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.