Tak źle jeszcze nie było. Gigantyczny wzrost składek na ZUS. Przedsiębiorcy będą łupieni jeszcze ba

Opublikowany 2018-12-17 12:13:28

  • autor: Anonim
1901
W ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki w końcu wprost przyznał, że państwo łaskawie grabi nam „tylko” połowę pensji. Pracownicy płacą na ZUS około 44 procent swojego wynagrodzenia. Pracodawcy mają kwotę stałą, a ta w przyszłym roku wzrośnie dramatycznie – wszystko wskazuje na to, że będzie to największy wzrost w historii.

W zależności od wysokości składki wypadkowej pracownicy płacą na ZUS około 44 procent swojego wynagrodzenia (łącznie ze składką zdrowotną i chorobową). Przedsiębiorcy mają kwotę stałą, która w 2018 roku wynosiła ponad 1228 złotych.

W nadchodzącym roku kwota ta jednak ma wzrosnąć o 7,3 procent, co oznacza składkę o blisko 100 złotych większą! To oznacza, że w przyszłym roku pracodawcy będą oddawać bankrutowi, jakim jest ZUS, ponad 1318 złotych miesięcznie.

Kwota składki na ZUS wzrasta co roku, a wynika to z tego, że wyliczana jest między innymi na podstawie przeciętnego wynagrodzenia. Kiedy zwiększana jest płaca minimalna, automatycznie rośnie średnia płaca, rosną też obciążenia pracodawców.

Tegoroczny wzrost obciążeń, który wyniesie blisko 100 złotych jest najwyższy w historii. Do tej pory rok do roku składki na ZUS rosły od 20 do 60 złotych. To by było na tyle, jeżeli chodzi o słowa premiera Morawieckiego o ułatwieniach dla przedsiębiorców.

Źródło: forbes.pl

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.