Protest przed redakcją Gazety Wyborczej

Opublikowany 2010-06-09 16:12:49

smugiel123
763
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE ATAKU GAZETY WYBORCZEJ NA IDŹ POD PRĄD Gazeta Wyborcza w wydaniu papierowym z dnia 7.06.2010 oraz w wydaniu internetowym ( http:// ) zamieściła komentarz p. Katarzyny Wiśniewskiej „Kaczyński jako św. Jerzy" atakujący nasz miesięcznik. W tekście pod naszym adresem padły słowa: „nikczemne" oraz „sięgnęli dna". Podano też nieprawdziwą informację, jakoby nasze pocztówki można było dostać na pl. Piłsudskiego na mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki (w rzeczywistości były one rozprowadzane przed i po mszy poza terenem wytyczonym dla uczestników mszy). Redakcja GW nie zdobyła się też na to, by dać drugiej stronie możliwość obrony przed ostrym i mijającym się z prawdą atakiem dziennikarki. Bulwersując się wykorzystywaniem „do partyjnej propagandy" ks. Popiełuszki, Redakcja Gazety przemilczała fakt, że tuż po zakończeniu mszy kandydat PO Bronisław Komorowski zorganizował spotkanie z dziennikarzami w Ogrodzie Saskim (sąsiadującym z placem Piłsudskiego), podczas którego opowiadał o swoich związkach z ks. Popiełuszką. Taka rażąca tendencyjność ocen oraz wykorzystanie swego potężnego medialnego oddziaływania na opinię publiczną przeciwko małemu środowisku funkcjonującemu wyłącznie dzięki dobrowolnej ofiarności obywatelskiej jest dla nas jawnym pogwałceniem etyki dziennikarskiej oraz misji mediów w wolnej Polsce. Liczymy na stosowną reakcję Rady Etyki Mediów oraz społeczności polskich dziennikarzy. Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą Goliat i tym razem nie pokona Dawida. Z poważaniem Paweł Chojecki Redaktor naczelny „idź POD PRĄD", pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. http://

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.