Ludzie, których śmierć wstrząsnęła światem 1

Opublikowany 2010-04-14 00:30:28
tymothy
1061
Franciszek Ferdynand Habsburg Był bratankiem cesarza Austrii Franciszka Józefa I. To właśnie on miał być kolejnym cesarzem Austo-Węgier. Zginął w zamachu będącym dziełem organizacji Czarna Ręka, do którego doszło 28 czerwca 1914 r. w Sarajewie. Franciszek Ferdynand zginął od kul serbskiego zamachowca. Kiedy strona serbska odmówiła Austro-Węgrom udziału w śledztwie mającym na celu wyjaśnienie kulisów zbrodni, doszło do konfliktu, a zamach w Sarajawie został uznany za bezpośrednią przyczynę wybuchu I wojny światowej. Podczas zamachu sarajewskiego zginęła też żona Franciszka Ferdynanda - Zofia von Chotek.

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.