Ludzie, których śmierć wstrząsnęła światem 2

Opublikowany 2010-04-14 00:31:28

tymothy
1455
Mikołaj II Romanow Ostatni car Rosji (nie licząc Michała II Romanowa, który był carem przez jedną noc). Abdykował w 1917 r., a rok później został zamordowany wraz z całą swoją rodziną. W latach 1917-1918 przebywał w areszcie domowym. 17 lipca 1918 r. na polecenie Lenina Mikołaj II został zamordowany wraz z całą swoją rodziną w piwnicy domu w Jekaterynburgu. Poza nim rozstrzelana została m.in. jego żona, syn i cztery córki. Zwłoki rodziny carskiej zostały następnie przewiezione do lasu, zmasakrowane i wrzucone do nieczynnych szybów.

Komentarze (2)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.