Krzysztof Kwiatkowski stracił prawo jazdy... na godzinę. Chroni go immunitet (22.02.2016)

Opublikowany 2016-02-23 16:09:23
Wybierz jakość filmu: 240
  • autor: Anonim
987
Krzysztof Kwiatkowski stracił prawo jazdy, ale tylko na godzinę. Policjanci zabrali prezesowi NIK dokumenty za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowany. Jednak musieli mu je oddać, bo chroni go immunitet. Krzysztof Kwiatkowski o ponad 60 kilometrów przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym. W Łodzi zatrzymał go nieoznakowany patrol policji. Prezes NIK, otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, 10 punktów karnych i zgodnie z nowymi przepisami miał stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Z racji tego, że chroni go immunitet funkcjonariusze już po godzinie oddali mu dokumenty. Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji zapowiedział, że rozpoczęto procedurę zmierzające do uchylenia immunitetu. Jednak w tej sprawie decyzję podejmuje tylko Sejm. Sam prezes NIK nie może dobrowolnie zdecydować o poddanie się karze i opłaceniu mandatu.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.