Bielsko-Biała kolebka cywilizacji

Opublikowany 2010-12-02 08:41:51
Wybierz jakość filmu: 240
pandaredski
622
Widoczne jedyne w Polsce południowej pozostałości ruin greckich wzniesionych przez ludność napływową osiadłą na południowych terenach polskich po wojnach peloponeskich. Dobrze zachowały się także akwedukty. Sąsiadują na Starym Bielsku z nieco późniejszą siedzibą kultury sarmackiej otoczoną wyschniętą dziś fosą. Oba ludy przenikały się kulturalnie i demograficznie poprzez dzieje chociaż widoczne są również niefortunne naleciałości germańskie ( studnia Luschki etc. ) Morał z tej opowieści taki, że miejmy nadzieję, że jakakolwiek ludność by tu nie napływała i jakie gupie nazwy by tu na studnie i pkp nie wymyślała to zawsze tutaj będzie Polska. Zawsze też znajdą się tacy co będą takie rzeczy wydrapywać jak widać na załączonym... . I dobrze, wandalizm nie jest dobry ale tutaj chodzi o to, że jak w ogóle tutaj jest jakaś studnia, to może być najwyżej jakaś studnia luszki, fershtehe sie.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.