Jaki powinien być strój na ślub cywilny?

26.02.2021 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego czy ślub jest kościelny, czy cywilny, każda kobieta pragnie pięknie na nim wyglądać. Ten wyjątkowy dzień wymaga odpowiedniego przygotowania, co dotyczy także stroju. Na szczęście obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, sukienki na ślub cywilny mogą mieć różne fasony, kolory i dodatki. Pora zastanowić się nad tym, jaką wybrać stylizację, aby czuć się komfortowo i jednocześnie ładnie się prezentować.

Jaki powinien być strój na ślub cywilny?

Jak wybrać sukienki na ślub cywilny?

 

Sukienki na ślub cywilny mogą mieć prosty krój lub być bardziej efektowne, bogato zdobione. Obowiązuje tak naprawdę pełna dowolność, można pójść w eleganckiej garsonce lub sukni princesce z rozłożystą spódnicą z tiulu. Równie dobrze sprawdzi się tradycyjna suknia ślubna, jeśli panna młoda będzie miała taką potrzebę. Zwykle sukienki na ślub są skromniejsze, bardziej kolorowe. Istotne będzie to, aby wyglądać schludnie i elegancko. Można wybrać różnej długości sukienkę – koktajlowe do kolan, długie do kostek czy sięgające do połowy ud. Jak widać, możliwości jest wiele, więc nie ma problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego modelu. Stosunkowo rzadko sięga się po śnieżnobiałą sukienkę na ślub cywilny, zdecydowanie częstszym wyborem jest kreacja w kolorze kości słoniowej, zielonym z czarnymi wstawkami czy nawet czerwonym.

 

Przy wyborze koloru sukienki warto mieć na uwadze to, aby był on dopasowany do typu urody. Świetny efekt można uzyskać, jeśli dostosuje się kolorystykę stroju do odcienia swoich włosów, oczu i skóry. Zupełnie inne barwy pasują kobietom o ciepłym typie urody niż zimnej. Z kolei krój sukienki powinien być dopasowany do sylwetki, aby ładnie podkreślić jej atuty i zakamuflować niedoskonałości. Należy zadbać nie tylko o ładny wygląd, ale też o wygodę, swobodę poruszania się. Dobrze dobrany fason sukienki pozwoli na zakrycie odstającego brzucha, szerokich bioder, masywnych ud. Można też uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia sylwetki i wydłużenia jej. Przy wyborze sukienki na ślub cywilny powinno się zwrócić uwagę na to, z jakiego została ona wykonana materiału. Istotne będą warunki pogodowe, czyli pora roku. Latem można wybrać sukienkę bez rękawów, z przewiewnego materiału. Z kolei zimą potrzebne będzie już coś cieplejszego, zawsze można też nałożyć okrycie wierzchnie dopasowane do sukienki.

 

Co można polecić ciężarnym/dojrzałym pannom młodym?

 

Nierzadko kobiety biorą ślub, będąc w ciąży. Najlepszym rozwiązaniem będzie w ich przypadku znalezienie wymarzonego fasonu w katalogu czy w sklepie internetowym, po czym zgłoszenie się ze wzorem do krawca. Można mieć wtedy pewność, że sukienka zostanie uszyta na miarę potrzeb i preferencji użytkowniczki. Krawiec zadba o zdjęcie miary i dobranie odpowiednich materiałów, aby kreacja idealnie leżała na pannie młodej. Godne polecenia są suknie casualowe w stylu empire. Świetnie sprawdzają się modele odcinane pod biustem, podkreślające wcięcie w talii. Z kolei dojrzałym paniom można polecić na ślub cywilny sukienki o prostym kroju, eleganckie, minimalistyczne, koronkowe. W przypadku krągłości zaleca się wybrać sukienki z talią przesuniętą pod biust, dekoltem w kształcie litery V. Więcej informacji tutaj https://manwoman.co/pl

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.