Kiedy, gdzie i jak używać dużych obrazów ściennych?

10.02.2021 Ciekawostki

Galerie sztuki to świetny sposób na aranżację wielu mniejszych dzieł sztuki. Ale jeśli masz dużą grafikę ścienną, którą chcesz zaprezentować, będziesz musiał zastosować inny zestaw zasad projektowania. Istnieje wiele powodów, dla których warto powiesić duże obrazy ścienne; może sam coś namalowałeś lub kupiłeś jakiś specjalny element podczas podróży. Możesz także zdecydować się na bardziej nowoczesny styl, który zwykle podkreśla minimalizm. Duże obrazy ścienne to zaskakująco świetny sposób na zoptymalizowanie małych przestrzeni. Skupiając się na kilku dużych elementach, pozostawiasz przestrzeń bardziej otwartą i mniej zagraconą.

Kiedy, gdzie i jak używać dużych obrazów ściennych?

Poszukaj sporej pustej przestrzeni na ścianie dla dużych obrazów ściennych


Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca na ścianie, które jest wystarczająco duże, aby pomieścić dzieło sztuki. Może to oznaczać usunięcie istniejącej sztuki lub reorganizację regałów i mebli. Prawdopodobnie przestrzenie obejmują ściany w salonie lub sypialni, przestrzeń nad minimalistycznym kominkiem lub obszary między oknami. Możesz również wypróbować akcentujące ściany lub przestrzenie w przedpokojach.
Im bardziej pusta jest przestrzeń na ścianie, tym lepiej. Połączenie dużej sztuki tuż obok masywnego okna lub nad ozdobnym kominkiem może odwracać uwagę od samej sztuki, ponieważ sztuka musi konkurować z innymi elementami.

Zaaranżuj pokój wokół sztuki


Uczyń dużą grafikę ścienną centralnym punktem, układając wokół niej meble. Zdjęcie Możesz ustawić meble w kształcie litery U wokół sztuki. Działa to szczególnie dobrze w przestrzeniach, w których obraz wisi nad minimalistycznym kominkiem.
Możesz również skierować sofę w stronę grafiki ściennej lub ustawić krzesła tak, aby było zwrócone twarzą do niej. Inną opcją jest umieszczenie krzeseł i sof po drugiej stronie pokoju, z grafiką ścienną między nimi. Jeśli grafika ścienna znajduje się w sypialni, umieść ją nad łóżkiem, tak aby łóżko było skierowane w jego stronę.


Bądź kreatywny, rozbijając jeden element


Duża grafika ścienna nie musi też być jednym obrazem w jednej ramce. Jedną grafikę można rozłożyć na kilku różnych płótnach. To dobry styl, jeśli próbujesz pokryć naprawdę dużą ścianę. Twoja Galeria sztuki może zajmować kilka płócien w wielu ramach, aby uzyskać zupełnie inny projekt.
Kreatywny wygląd w ten sposób również dodaje wizualnego zainteresowania przestrzeni. Dzięki tej metodzie, wpuszczenie koloru ściany nada pomieszczeniu bardziej spójny wygląd. Podzielenie jednego dzieła sztuki na kilka różnych elementów również ułatwia jego transport.


Nie bój się trójwymiarowości


Sztuka trójwymiarowa to kolejny sposób wyrażania kreatywności w pomieszczeniu. Wybierz wielopoziomowe płótna, wielowymiarowe panele jako ściany akcentujące lub dowolne dzieła sztuki, które wystają ze ściany. Faktura dodaje wizualnego zainteresowania i pomaga sztuce stać się centralnym punktem, co często jest celem dużych obrazów ściennych.
Przykładowo, kolorowy element w pokoju o neutralnej kolorystyce pomaga sztuce stać się centralnym punktem. Chociaż czarno-biała trójwymiarowa grafika ścienna jest surowym projektem, może również zostać wyeksponowana, jeśli zostanie umieszczona na tle, takim jak boazeria lub kolorowa farba.


Szukaj elementów, które przyciągają uwagę


Dobrym sposobem na umieszczenie tej wielkiej ściany jako centralnego punktu w przestrzeni jest znalezienie grafiki, która przyciąga wzrok. Oto dobry przykład: ujęcie mostu linowego rozciągającego się w oddali zachęca oko do podążania i zobaczenia, dokąd prowadzi most. Możesz także wypróbować geometryczne złudzenia optyczne, zbliżenia natury lub inne rodzaje obrazów, na które nie możesz się powstrzymać. (W końcu potrzeba szukania może być po prostu definicją dobrej sztuki).

Artykuł utworzony przy współpracy z - https://atart.com.pl/

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.