Jak wygląd życie polskich nastolatków? Ponad 4 godziny dziennie spędzają w internecie

06.05.2019 InternetCiekawostki

Artykuł sponsorowany

Polscy nastolatkowie coraz częściej uciekają od świata realnego. Jeszcze trzy lata temu średni czas spędzania czasu w internecie był o pół godziny krótszy niż obecnie. Statystyki biją na alarm, a rodzice powinni baczniej przyglądać się swoim pociechom.

Jak wygląd życie polskich nastolatków? Ponad 4 godziny dziennie spędzają w internecie

Specjaliści z firmy ESET na co dzień zajmują się bezpieczeństwem oraz oprogramowaniem, i to oni właśnie zwrócili uwagę na niepokojący trend – młodzi ludzie coraz częściej uciekają do świata wirtualnego. Z najnowszego raportu Państwowego Instytutu Badawczego NASK wynika, że polscy nastolatkowie w internecie spędzają średnio ponad 4 godziny dziennie, a co piąty ankietowany przyznał się, że na co dzień poświęca nawet 6 godzin i więcej na surfowanie w sieci.

Co jest tego powodem? Smartfony! Coraz młodsze dzieci dostają nowoczesne telefony z dostępem do internetu, który staje się nieodzownym elementem ich życia codziennego. Badania nie dają złudzeń – niemal 94 proc. ankietowanych łączy się z siecią za pomocą smartfonów, podczas gdy z laptopa w tym celu korzysta mniej niż 58 proc. badanych.

Aby zmienić to niepokojące zjawisko, konieczne jest uświadamianie rodziców w tej kwestii. Bo to właśnie oni swój pierwszy kontakt z internetem mieli w latach swojej młodości. Niezbędne jest to zwłaszcza w czasach, gdy w sieci pojawia się coraz więcej niebezpiecznych treści.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.