Najmniejszy kameleon na świecei

Opublikowany 2012-05-14 12:12:37

berserker30
2079
Każdy z nas wie z pewnością czym jest i jak wygląda kameleon. Czy zastanawialiście się jednak jak duże mogą być te gady? Albo, jak sugeruje tytuł tego artykułu, ile może wynosić rozmiar najmniejszego kameleona na świecie? Badacze z Instytutu Zoologische Staatssammlung w Monachium odkryli niedawno kameleona, który bez trudu mieścił się na główce zapałki. Mierzył zaledwie 29 milimetrów, z czego aż połowę stanowił ogon.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.