Najmniejsza żaba

Opublikowany 2012-05-14 12:14:22

berserker30
1159
Naukowcy z uniwersytetu w Luizjanie odkryli najmniejszą żabę świata. Jest nią Paedophryne amanuensis mierząca zaledwie 7,7 milimetra! Ten mieszczący się na koniuszku małego palca płaz zamieszkuje podmokłe lasy w Papui Nowej Gwinei, a swoimi rozmiarami przypomina zwykłą domową muchę.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.