Wypadek Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora

Opublikowany 2011-02-06 12:59:45

evobrain
3012
Robert Kubica i Jakub Gerber wypadli z trasy pierwszego odcinka specjalnego rajdu Ronde di Andora - informuje serwis f1.pl. Gerber nie odniósł obrażeń. Kubica został przewieziony do szpitala. Jego ojciec, w krótkiej rozmowie z dziennikarzami powiedział, że "wygląda to paskudnie". Wstępne badania wykazały złamanie nogi w kilku miejscach, ale według agencji Ansa Kubicy grozi utrata dłoni Do wypadku doszło ok godz. 8:30 na szóstym km pierwszego odcinka specjalnego Val Merula w miejscowości San Lorenzo di Testico. Skoda Fabia S2000, która jechali Kubica i Gerber, uderzyła lewą stroną w barierę, a następnie w mur kościoła. Po wypadku Polaka drugi OS został odwołany, a dwa kończące rajd skrócone o 4 km. Kierowcy mieli początkowo cztery razy przejechać odcinek Val Merula o długości 13,35 km. Wiadomo, że członkowie załogi po wypadku byli przytomni. Pilot opuścił auto o własnych siłach i najprawdopodobniej nie doznał obrażeń. - Jestem OK - poinformował na Facebooku Jakub Gerber. W pełni przytomny Kubica został po rozcięciu karoserii wydobyty z samochodu przez służby ratownicze i przetransportowany śmigłowcem do szpitala Santa Corona di Pietra Ligure. Po wstępnej diagnozie stwierdzono złamanie nogi w kilku miejscach, w tym kości udowej. Jednak według agencji Ansa Kubicy grozi nawet utrata dłoni, która miała zostać zmiażdżona. Kubica poddany został rezonansowi magnetycznemu. Na godzinę 14 zapowiedziano ogłoszenie biuletynu medycznego. Grzegorz Możdżyński z "F1 Rancing" rozmawiał przez chwilę z ojcem kierowcy, Arturem. Według jego słów cała sytuacja "wyglądała paskudnie" i stawia pod olbrzymim znakiem zapytania start Kubicy w F1. (TVN&PAP)

Komentarze (5)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.