Trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii

Opublikowany 2011-03-11 19:32:21

rudzik94
1131
Ogromne trzęsienie ziemi o sile 8,9 w skali Richtera miało miejsce w Japonii o godzinie 14.46 miejscowego czasu. Największe szkody spowodowała jednak wielka fala tsunami wywołana trzęsieniem, która wdarła się w głąb lądu, czyniąc wiele szkód. Fala w początkowej fazie osiągnęła około 10 metrów wysokości. Po pierwszej fali, pojawiły się kolejne. Wiadomo już, że rannych jest wiele osób. Liczba ofiar może wzrosnąć, bo ponad sto osób jest zaginionych. W Tokio zawaliło się kilka budynków, wiele obiektów ogarnęły pożary. To największe trzęsienie w Japonii od 140 lat. Ogromna fala niszczyła wszystko na swojej drodze, ciągnąc ze sobą samochody, łodzie, domy, a nawet płonące budynki rolnicze. W prefekturze Fukushima, na północ od Tokio cztery miliony domów jest bez prądu. Wiele ludzi ucieka w wyżej położone tereny. Po głównym trzęsieniu nastąpiło już ponad 20 wstrząsów wtórnych, w tym kilka o sile co najmniej 6,3, które również zatrzęsły budynkami w Tokio. Mieszkańcy japońskiej stolicy zostali ewakuowani z budynków. Największe zniszczenia są na razie w mieście Sendai.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.