przerwany wał przeciwpowodziowy w Świniarach

Opublikowany 2010-05-24 23:06:36
evobrain
1101
W niedzielę rano Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w miejscowości Świniary w gminie Słubice na Mazowszu. Wyrwa, która miała początkowo 15 metrów długości powiększa się dalej i nie ma możliwości, by ją zatamować. Wylewa się z niej 800 metrów sześciennych wody na sekundę. Coraz więcej miejscowości jest zalanych. Mieszkańcy muszą uciekać. Ewakuowanych może być nawet kilka tysięcy osób. Władze Mazowsza skierowały w ten rejon wszystkie siły, łącznie z wojskiem. Woda, która wydobywa się z ok. 50 metrowej wyrwy będzie w części zbierała się w zbiorniku retencyjnym pod Troszynem, po około 20 godzinach zbiornik jednak się wypełni i woda może zacząć się z niego wylewać.

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.