Mama prowadzi za rączkę dorosłego syna na rozmowę o pracę.- Efekt bezstresowego wychowania!

Opublikowany 2018-09-20 22:59:56
Wybierz jakość filmu: 240 480 720
  • autor: Anonim
460
Matka wypytująca o warunki pracy dla swojego syna, czy ojciec wciskający go na siłę do firmy, w której pracuje? Brzmi nieprawdopodobnie, jednak jak się okazuje to rzeczywistość.

Dziennikarze portalu Tok FM przeprowadzili rozmowę z kilkoma biznesmenami, którzy w ostatnim czasie poszukiwali pracowników do swojej firmy. Ci nie pozostawiają żadnych złudzeń, pokoleniu obecnych 25-30 wysługują rodzice.

Jak mówi jeden z rozmówców, niejednokrotnie zdarzyło mu się przyjmować na rozmowie kwalifikacyjnej dwie osoby. Najczęściej był to potencjalny pracownik ze swoją matką. Gdy ta wypytywała o szczegóły, on siedział z nosem w telefonie.

W momencie, gdy młody mężczyzna dowiedział się, że w pracy nie można używać smartfonów rozmowa została przerwana. Kandydat oczywiście nie zdecydował się na pracę.

Pracodawcy skarżą się również na fakt, iż ludzie wchodzący na rynek pracy kompletnie nie wiedzą, czego chcą i jaką pracę chcieliby wykonywać. To rodzice bardzo często wymuszają na nich angaż w wybranej firmie.

Czy ten problem uda się jakoś rozwiązać? Według pracodawców perspektywa jawi się czarnych barwach. Nie ma bowiem jednego winnego całej sytuacji. To nie tylko system edukacji, ale także sposób wychowania młodzieży wpływa na to, iż większość staje się kompletnie bezużyteczna na rynku pracy.

Tak się kończy bezstresowe wychowanie, brak nauczania odpowiedzialności od najmłodszych lat i odbieranie przez państwo „opiekuńcze” władzy rodzicielskiej. Świat ma być bezpieczny, ciepły i bezstresowy dla każdego dziecka. I tak się robi dzieciom krzywdę. Bo rząd opiekuje się „naszymi” dziećmi.

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.