jednoosobowy elektryczny samolot

Opublikowany 2010-01-25 01:05:42
jacojaco
1079
NASA zaprojektowała jednoosobowy elektryczny samolot dla każdego. Puffin będzie latał z prędkością ponad 130km/h. Na jednym ładowaniu będzie w stanie pokonać 80 kilometrów. Według NASA wydajne silniki o mocy 60 koni mechanicznych wystarczą, aby podnieść dorosłego człowieka w powietrze. Projekt zostanie oficjalnie zaprezentowany 20 stycznia na spotkaniu American Helicopter Society w San Francisco.

Komentarze (5)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.