Jak przejąć kontrolę na innym komputerem

Opublikowany 2009-01-20 13:36:08
arczi13
3683
Kiedy dwóch użytkowników dzieli odległość, a nagle zaszła potrzeba rozwiązania problemu na jednym z komputerów, wówczas nie zawsze możemy porozumieć się słownie, czy pisemnie. Jeżeli stworzymy tzw. zdalny pulpit, użytkownik jednego z komputerów będzie mógł przejąć kontrolę nad drugim PC, rozwiązując tym samym jego systemowe kłopoty. Zabieg taki nie wymaga stosowania wyspecjalizowanych narzędzi, czy drogich programów. Dzięki darmowym aplikacjom Hamachi oraz RealVNC nawiążemy komunikację pomiędzy komputerami umożliwiając zdalną pracę na systemowym pulpicie. Linki do programów pod filmem na stronie.

Komentarze (1)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.