Dziś 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Opublikowany 2019-09-01 20:03:28

  • autor: Anonim
804
Dziś 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku rozpoczęła się napaścią hitlerowskich Niemiec na Polskę.
- 4:40 - nalot na Wieluń
- 4:45 - atak na Westerplatte
Dokładnie 80 lat temu, 1 września 1939 roku o godzinie 4:40 pierwsze niemieckie bomby spadły na polskie domy w Wieluniu. Pięć minut później pierwsze pociski spadły na Westerplatte.
Pamiętajmy, że tymi, którzy tamtego dnia wkroczyli do naszej Ojczyzny pod sztandarem III Rzeszy nie byli "bliżej nieokreśleni" naziści, tylko Niemcy!

Nie chodzi o to by się na nich mścić, tylko o to, by nie fałszować naszej historii. Chwała bohaterom września '39 roku!
Obrona Westerplatte, Wizna, Bzura, obrona Warszawy, Helu, poczty polskiej, bitwa pod Kockiem i wiele innych dowodów bohaterstwa i męstwa. Pamiętajmy o poświęceniu Polaków w obronie naszej Ojczyzny.
=======================================

Komentarze (0)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.