Czuwaj Wiaro! Dzieci z Brodą-Piosenki Powstania Warszawskiego

Opublikowany 2009-08-01 23:42:37

lOS
3352
Na prośbę Muzeum Powstania Warszawskiego supergrupa Joszko Brody czyli Dzieci z Brodą nagrała krążek pt. Czuwaj Wiaro. Znajdziecie na nim 10 piosenek bardzo dobrze znanych zarówno starszym jak i młodszym słuchaczom. Kto nie zna i nie nucił takich piosenek jak Siekiera, Motyka, Pałacyk Michla czy Serce w Plecaku? Wszystkie te piosenki w nowej aranżacji to dowód uznania i hołd dla tych, którzy będąc w podobnym do wykonawców i twórców wieku oddali życie w obronie tego, co najbardziej kochali. Te melodie i słowa to piękne świadectwo ludzi, którzy potrafili cieszyć się każdą prostą sprawą pomimo otaczającego ich złego świata i niepewnego jutra. Jedną z tych rzeczy była właśnie muzyka. Młodzi powstańcy walczyli i odpoczywali ze śpiewem na ustach. A nucili piosenki, które teraz nagrał Joszko z dziećmi. Przy nagraniu albumu pomagali Wojciech Waglewski, Marcin Pospieszalski, Piotr Stopa Żyżylewicz oraz Cezary Paciorek i Kwartet Smyczkowy Kwadrat.Płytę kupicie (najprędzej) na ALLEGRO lub w dobrych sklepach muzycznych

Komentarze (7)


Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.