Animowany przewodnik po polskim sukcesie

Opublikowany 2010-11-24 14:33:29

aniqa1
1315
Świetne wideo pokazujące polską gospodarkę na tle europy. The Animated Guide to Polish Success

Komentarze (8)


 • Big papa
  2010-11-25 17:39:22
  Ty myślisz że jak więcej kasy to już jest świetnie?? Im więcej pieniędzy tym większa inflacja więc nie jest to zjawisko pozytywne. Tutaj nie chodzi o kasę z saksów a o to że jesteśmy rynkiem stosunkowo zamkniętym i odizolowanym od tego całego kryzysu. No i chyba nie wierzysz że 100 tyś osób pracujących za granicą jest wstanie utrzymać cały Polski stosunkowo duży rynek?? Liczę osoby które przywożą jakieś pieniądze bo oczywistym jest że wielu pieniądze traci w miejscu zamieszkanie głównie i wspomaga gospodarki zagraniczne. A w TV oglądam jedynie filmy i ciekawe programy rzadko wiadomości które wg ciebie mnie niby ogłupiają...??
 • LAMBORGHINI_GALLARDO
  2010-11-25 14:30:54
  @big papa Weź mnie gosciu nie rozsmieszaj,wyłacz pudło zwane tv i zejdz na ziemie. Kryzysu w polsce nie ma tylko dla tego ze polacy przywiezli troche kasy(pracujac zaa granica) z zagranicy bo reszta chołoty ją tylko wywozi w szczególnosci banki.
 • Big papa
  2010-11-25 14:02:25
  100 godzin na założenie firmy normalnie nawet jako metafora jest to bardzo przesadzone. Obecnie wdrażane są nowe modele możliwości założenia firmy np. poprzez internet a tradycyjne założenie firmy w dużym mieście trwa jeden dzień. Wprowadził to obecny rząd, wszyscy jedziemy po rządzie odnośnie drugiej Irlandii ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Obietnice może i były ale gdy widmo kryzysu nikomu nie zaglądało w oczy. Sytuacja się zmieniła niestety na gorsze na rynku światowym ale nie zapominajmy że jako jeden z nielicznych krajów cały czas mieliśmy przyrost gospodarczy na plusie. To że firmy obniżyły pensję wynika z chciwości naszych pracodawców i z chęci wzbogacenia się kosztem niby wielkiego kryzysu w kraju. A prawda jest taka że nas kryzys tak nie dotknął gdyż nie byliśmy gospodarczo uzależnieni od świata tak jak inne gospodarki. Może nie jest u nas kolorowo sam jestem absolwentem wyższej uczelni i pracuje na razie na umowę zlecenie ale nie narzekam na wszystko i wszystkich bo staram się uciekać od stereotypu niezadowolonego i wiecznie narzekającego polaka. Prawda jest taka że dopiero od 20 lat nasza gospodarka się rozkręca i musiała się podnieść z wielu problemów i zapewne jes
 • ja
  2010-11-25 09:13:18
  takich bzdur to ja dawno nie oglondałem :))) buahahahah
 • inż.
  2010-11-25 02:01:34
  Oj nie...i co z tego, że potencjlny frajer się da na to nabrać jak przyjdzie mu założyć firme w Polsce i straci na to 100 godzin. Biurokracja, bezmyślność urzędników i totalny brak wyobraźni na przyszłość powoduje, że take filmiki jak ten zostaną po prostu wyśmiane jako kłamstwo. Oczywiście to wszystko jak eko terroryści Mu nie zablokoują inwestycji...ave.
 • typek
  2010-11-24 21:02:54
  inż, HYC: tak lepiej zrobić film reklamowy, który ma będzie pokazywa zagranicznym inwestorom,jak w Polsce jest źle brzydko jakie to my wszytko słabe w tym kraju mamy. Najlepiej od razu powiedzieć im aby omijali nasz kraj bo tu nic ciekawego ich nie będzie czekać i lepiej niech inwestują u naszych sąsiadów bo tam im będzie lepiej... Stuknijcie się w swoje mądre główki.
 • HYC
  2010-11-24 19:17:11
  fajna bajka - szkoda że to tylko bajka!!!
 • inż
  2010-11-24 19:17:10
  Takiej propagandy to od czasów Gierka nie było... A gdzie rzeczywistość? np. co 10 student w Europie to Polak...świetnie ale poziom tych uczelni jest mierny. Autorstrady w powijakach, kolej ledwie dycha. Tusk urządza nam Irlandie...Państwo które błaga o pomoc finansową. Żal...

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.