Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

16.04.2021 Ciekawostki

Wybór odpowiedniego legowiska dla psa jest bardzo istotną kwestią zarówno dla naszego czworonoga, jak i dla nas. Właściwie wybrane psie łóżko nie tylko zapewnia zwierzakowi wygodę, ale także skutecznie wpływa na zahamowanie jego chęci wskakiwania na nasze. Nie bez znaczenia pozostaje także komfort snu psa, który znacząco przekłada się na kondycję jego zdrowia. Ten z kolei można osiągnąć gwarantując mu poczucie bezpieczeństwa oraz utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Czym się więc kierować przy wyborze posłania dla psa? Podpowiadamy.

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Wybór legowiska to kwestia indywidualna

Na początku drogi z wyborem odpowiedniego posłania dla psa należy zdać sobie sprawę z tego, że o ile ma ono spełniać wiele funkcji, o tyle ostatecznie powinniśmy najbardziej brać pod uwagę indywidualne potrzeby naszego czworonoga. Istotny jest więc między innymi jego rozmiar. To, na jaki się zdecydujemy powinno być podyktowane przede wszystkim wielkością psa, ale także tym, w jakich pozycjach zazwyczaj jest mu najwygodniej.

 

Starajmy się także wybierać posłania miękkie, dające psu możliwość wygodnego wylegiwania się. Takie działanie skutecznie powinno odwodzić go od pomysłów wskakiwania na kanapę, albo też nasze łóżko. Warto też zwrócić uwagę na dobrej jakości piankę, która wypełnia legowisko.

 

Małym, strachliwym psom na pewno przypadnie do gustu posłanie wyposażone w budkę, natomiast alergikom niezbierające kurzu.

Rozmiar legowiska ma znaczenie

Wspomniany już rozmiar warto jest dopasować zarówno do wielkości psa, jak również mieć na uwadze to, że powinno być ono kupowane z zapasem. Co to oznacza w praktyce? To, że trzeba dodać mu dodatkowych kilka centymetrów, aby zarówno mieć pewność, że kupiona przez nas leżanka nie będzie za mała, jak również to, że pies nie będzie zmuszony dopasowywać się w pełni do powierzchni spania. Dobrze mu zrobi możliwość rozciągnięcia się czy też swobodnej zmiany pozycji bez konieczności zwijania się przy tym w kulkę.

 

Dodatkowym atutem dobrej jakości posłania dla psa jest także wyposażenie go w podpórkę na pyszczek. Nie każde modele mają jednak taką możliwość, stąd nasza w tym rola, aby zapewnić psu jej substytut. Tutaj z powodzeniem może w tej roli wystąpić poduszka. Zadbajmy jednak o jej wypełnienie i odpowiednią wielkość - nie może być za wysoka. Z pomocą przyjdzie także kocyk.

 

Zapewnienie optymalnej temperatury zwierzakowi jest kolejną kwestią, jaką warto jest rozważyć. Mowa przede wszystkim o tym, aby w miesiące wiosenno-letnie nie było mu zbyt gorąco, natomiast w chłodniejsze zapewnić przyjemne ciepło. Tu z pomocą przychodzą posłania sezonowe - dwustronne.

 

Oczywiście wybierając legowisko dla psa powinniśmy kierować się także na możliwość utrzymania go w czystości. Warto, aby z danego modelu można było wyjąć piankę, jak również uprać jego warstwę wierzchnią.

 

Nie bez znaczenia pozostaje także jego cena, niemniej na legowiskach nie warto jest oszczędzać. Inwestowanie w dobre modele zapewni nie tylko komfort naszemu zwierzęciu, ale także przyczyni się do utrzymania jego organizmu w dobrej kondycji na długi czas.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.