Dobry materac w Grudziądzu - jak dobrać odpowiedni?

13.04.2021 Ciekawostki

Przeciętnie człowiek spędza 8 godzin na spaniu, co w sumie składa się nawet na 1/3 życia. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego, wygodnego i komfortowego materaca do spania. Kupując nowy model materaca należy wziąć pod uwagę jego wkład, czyli rodzaj, a także pokrowiec i dodatkowe właściwości.

Dobry materac w Grudziądzu - jak dobrać odpowiedni?

Dobór dobrego materaca - zwróć uwagę na wkład

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego materaca, jest jego wkład. Ten parametr w znacznym stopniu wpływa na komfort snu. Można wyróżnić trzy główne rodzaje modeli ze względu na rodzaj:

  1. Materace piankowe, które stają się coraz bardziej popularne. Takie modele mogą być wykonane z różnych rodzajów pianek, na przykład termoelastycznej, wysokoelastycznej, a także lateksowej. Warto wiedzieć o tym, że lateks to materiał antybakteryjny, wskazany alergikom. Można także znaleźć materace z pianką Fusion (dzięki niej kształtuje się 7 stref materaca) oraz piankami FloFoam (poprawia komfort snu, ma właściwości termoregulacyjne i chłodzące) i FlexiFoam (nadaje elastyczność i plastyczność). 
  2. Materace sprężynowe kieszeniowe oraz multipocket. Te dwa typy modeli różnią się liczbą sprężyn, a tym samym elastycznością punktową (większą mają materace multipocket). Obecnie modele sprężynowe są nowoczesne i zbudowane w innowacyjny sposób - w każdej kieszonce znajduje się tylko jedna sprężyna).

Dobrze sprawdzić materace w sklepie online Materacegrudziadz.pll, a także materace w sklepie online Materacejaworzno.eu, gdzie można znaleźć szeroką ofertę różnych modeli marki Hilding, renomowanego i uznanego producenta materacy, łóżek, stelaży i akcesoriów do sypialni. Wszystkie produkty marki Hilding słyną z wysokiej jakości i doskonałych rozwiązań. Dodatkowo na stronie zdrowykregoslup.pl można przeczytać porady specjalistów, dotyczące wyboru najlepszego materaca dla siebie. 

Właściwości materaca też mają znaczenie

Wybierając materac, dobrze także zwrócić uwagę na inne właściwości danego modelu. Znaczenie ma przede wszystkim twardość materaca, która powinna być dopasowana do wagi, wzrostu i preferencji użytkownika. Bardzo ważne jest także to, czy dany materac ma właściwości antyalergiczne - jest to szczególnie istotne dla osób z różnego rodzaju uczuleniami. Spore znaczenie ma także sprawdzenie tego, czy materac posiada 7 stref twardości, które wspierają kręgosłup i dopasowują się do budowy anatomicznej użytkownika. Na uwagę zasługują także materace dwustronne, które mają dwa różne poziomy twardości. Regularna zmiana stron materaca pozytywnie wpływa na higienę snu. W ofercie marki Hilding można znaleźć także materace z odpinanym topem, dzięki czemu można uzyskać 6 różnych twardości. 

Pokrowiec jest bardzo ważny 

Spore znaczenie ma także pokrowiec materaca. Najlepiej, jeśli jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, zdejmowalny i możliwy do prania w pralce. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pokrowca antybakteryjnego i antyalergicznego, który można prać nawet w 60 stopniach Celsjusza - w ten sposób da się usunąć wszystkie zanieczyszczenia, roztocza, alergeny, pyły i inne. Warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości modelu materaca, który zapewni wiele lat snu w sposób higieniczny i wygodny. 

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.