Magia na weselu - czy dać szansę iluzjoniście?

03.03.2021 Ciekawostki

Wesele kiedyś, a wesele dzisiaj to czasem dwie zupełnie inne imprezy. Oczywiście pod kątem atrakcji na takim przyjęciu. Kiedyś były to głównie tańce i oczepiny. Obecnie pomiędzy tymi dwoma punktami występuje coraz więcej pomniejszych atrakcji. Gry i zabawy prowadzone przez wodzireja, profesjonalny barman lub barista, animatorzy dla mniejszych dzieci i... Iluzjonista.

Magia na weselu - czy dać szansę iluzjoniście?

Iluzjonista – rola na weselu

Wiele osób zapyta po co nam w ogóle iluzjonista na weselu? Przecież na weselach i tak jest dużo zabaw, a główną atrakcją ma być para młoda, a nie magik.
Tylko para młoda nie zawsze teraz może bawić gości. Wiele z par decyduje się na zrobienie sesji ślubnej podczas wesela. Wesela są też duże, przy czym trwają tylko jeden dzień – a nie jak kiedyś kilka dni – więc para młoda ma mniej czasu, by zobaczyć się i porozmawiać z gośćmi.
Wtedy właśnie może wejść iluzjonista, który zabawi gości wypełniając lukę.
Ponad to iluzjonista może sprawdzić się jako kolejna atrakcja dla dzieci, które jak dobrze wiemy szybko się nudzą.

W jakich formatach może występować iluzjonista na weselu?

Profesjonalny iluzjonista powinien dostosować się do oczekiwań młodej pary i być przygotowanym do pracy w kilku formatach.
Najbardziej klasycznym jest występ sceniczny . Na weselu wygląda to mniej więcej tak, że iluzjonista zajmuje centralne miejsce w sali, naprzeciwko stolików gości i prowadzi swój występ. W jego trakcie może prosić o pomoc gości – najlepiej państwa młodych, drużbę lub druhnę, a także dzieci. Podczas niego pokazuje widowiskową magię, która powinna zainteresować wszystkich.

Taki występ zwykle trwa około półgodziny.

Inny model pracy iluzjonisty na weselu to przejście po sali, wokół stolików i wykonywanie mniejszych trików magicznych angażujących więcej gości. Podejście do każdego gościa, wykonanie kilku sztuczek związanych z przedmiotami codziennego użytku – kartami, sztućcami, wstążką. Taka forma wydaje się być mało zachęcająca, gdyż ile to potrwa, by iluzjonista podszedł do każdego?
Jednak gdyby iluzjonista podchodził w czasie pauzy między tańcami, a wydawaniem posiłków? Oczywiście w ciągu jednej może nie podejść do każdego, ale w momencie, gdy goście czekają do dwóch, trzech stolików zdąży podejść. I tak po kolei przy okazji czekania na posiłki.
Trzecią formą pracy iluzjonisty na weselu jest występ dla najmłodszych . Dzieci bowiem szybko się nudzą, więc kilka magicznych sztuczek na pewno zajmie ich na dłuższą chwilę. Zwłaszcza, jeśli zatrudniony przez nas magik będzie prosił dzieci do pomocy przy danych magicznych trikach.

Iluzjonista na weselu – czy to nie za dużo?

Według wielu zatrudnienie profesjonalnego magika na wesele to za dużo. W końcu wesele samo w sobie jest dość drogie, a tu jeszcze zatrudniamy magika.
Cóż, biorąc pod uwagę, że z każdym rokiem na weselach pojawia się coraz to nowsza atrakcja, to nie. Zatrudnienie iluzjonisty na swoje własne wesele wpisuje się po prostu w naturalną chęć uczynienia tego wyjątkowego dnia jeszcze bardziej magicznym. I to nie tylko dla pary młodej, ale i dla gości, którzy na długo zapamiętają fantastyczny występ.

Jak wybrać prawdziwego profesjonalistę?

Wbrew pozorom zawód iluzjonisty nie jest taki rzadki. W samym Internecie możemy znaleźć dziesiątki ofert różnych magików. Jak wybrać tego najlepszego, który uczyni wesele wspanialszym?
Po pierwsze – sprawdź wideo, zdjęcia . Aby określić czy dany magik jest dobry, czy zły, obejrzyj materiały, które udostępnia. Powinny znajdować się tam urywki materiałów, zdjęcia i reakcje gości na jego występ. Jeśli się podobają, to nawet nie ma co kombinować – spróbuj się skontaktować. Jeśli zaś w ogóle ich nie ma, to lepiej poważnie się zastanowić i sprawdzić oferty innych.
Po drugie – jaki jest kontakt? Jeżeli musisz dzwonić po kilkanaście razy, prosić o jakiekolwiek informacje, lub niemalże wymusić, by magik poświęcił ci kilka minut, to chyba coś jest nie tak. Oczywiście, każdy może być zajęty i danego dnia nie może rozmawiać. Jednak jeśli to się powtarza, to na pewno chcesz współpracować z taką osobą na własnym weselu? Czy nie lepiej poszukać otwartego, dostępnego, komunikatywnego iluzjonisty, który „nadaje na tych samych falach”?

Czy warto?

Czy warto zatrudnić iluzjonistę na wesele? Jak najbardziej, o ile wydatki nam na to pozwalają. Magik zabawi bowiem gości, kiedy para młoda będzie musiała wyjść na sesję zdjęciową, zajmie dzieci sztuczkami, da wspaniały występ, który będzie ciekawym punktem programu wesela.

 

Artykuł utworzony przy współpracy z tomaszjusza.com - Iluzjonista warszawa

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.