Jesteś alergikiem? Zaaranżuj sypialnię z Hilding Anders - producentem materacy i akcesoriów przyjaznych dla osób z alergią

22.06.2020 Medycyna

Artykuł sponsorowany

Jak stworzyć sypialnię, która pozwoli odpocząć i zregenerować siły astmatykom i alergikom? Podpowiadamy, co warto rozważyć, wybierając sprzęt do pokoju najbardziej wrażliwych osób.

Jesteś alergikiem? Zaaranżuj sypialnię z Hilding Anders - producentem materacy i akcesoriów przyjaznych dla osób z alergią

Produkty bezpieczne dla zdrowia

W kompletowaniu wyposażenia do pokoju alergika niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na skład materaca, poduszek i innych akcesoriów sypialnianych. W łóżku spędzamy ok. 1/3 naszego życia, dlatego tak ważne jest zadbanie o higieniczne i, co ważniejsze, bezpieczne warunki do snu. Źle dobrany materac, wykonany ze sztucznych, niskojakościowych materiałów, może podrażniać skórę, a w skrajnych wypadkach także być przyczyną problemów z oddychaniem.

Produkty Hilding Anders powstają z troską o zdrowie i bezpieczeństwo najbardziej wrażliwych konsumentów. Materace, przed dopuszczeniem do sprzedaży, są rzetelnie testowane i badane w placówce pod Poznaniem, jednym z najbardziej nowoczesnych laboratoriów w Europie. Dokładność i duża ostrożność w selekcji materiałów sprawiły, że wszystkie materace Hilding otrzymały certyfikat Oeko-Tex®. Przyznane oznaczenie jest gwarancją tego, że w produkcji używa się wyłącznie sprawdzonych surowców, które nie są szkodliwe dla zdrowia ani dla środowiska.

Materac dla alergika - na co zwrócić uwagę?

1. wkład materaca

Osoby z alergią dobrze wyśpią się zarówno na rozwiązaniach piankowych, sprężynowych, jak i hybrydowych. W wyborze konkretnego modelu ważny jest nie tyle rodzaj, co jakość materiałów.

Wśród rozwiązań dedykowanych dla alergików i astmatyków wyróżniają się materace zbudowane z lateksowych bloków (organicznego kauczuku, który jest ceniony ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze) takie jak Hilding Melody i Hilding Electro z odpinanym topem z lateksu. Materiał ten, dzięki odpowiedniemu cięciu i perforacji, oddycha - powietrze swobodnie przepływa przez jego wnętrze, co zapobiega gromadzeniu się pleśni, bakterii i grzybów.

Dobrym rozwiązaniem dla wrażliwych użytkowników będą również nowoczesne materace kieszeniowe typu Hilding Makarena czy Hilding Tango. Duża przestrzeń między sprężynkami sprawia, że sprzęt jest doskonale wentylowany, a wilgoć aktywnie odprowadzana, co stwarza suche i czyste warunki do snu. Niektóre modele sprężynowe Hilding zostały dodatkowo wzbogacone o warstwy z lateksu lub innych naturalnych włókien - sizalu i kokosa - które nie tylko podnoszą higieniczność, ale również modyfikują twardość sprzętu.

Przeczytaj również: „Materace antyalergiczne - jaki materac dla alergika?”.

2. pokrowiec

Ważnym uzupełnieniem materaca jest oddychający i antybakteryjny pokrowiec. Rozwiązania Hilding zostały wyposażone w dobre gatunkowo ochraniacze, które są jedwabiste w dotyku i aktywnie przeciwdziałają namnażaniu się drobnoustrojów, m.in.:

  • pokrowiec Probiotex, który uwalnia probiotyki, eliminując alergeny aż o 93%,
  • pokrowiec Tencel o innowacyjnych właściwościach absorpcji potu bezpośrednio ze skóry śpiącego.

Wszystkie tkaniny są zdejmowalne i pralne, a tym samym łatwe do utrzymania w czystości.

3. materace dwustronne

Ciekawym rozwiązaniem dla alergików są materace dwustronne Hilding, które można regularnie przewracać o 180 stopni i swobodnie korzystać z obu stron rozwiązania. Taki mechanizm zwiększa żywotność i higieniczność materaca, usprawniając system wentylacji.

Modele tego typu cechują się zazwyczaj zróżnicowanym stopniem twardości po obu stronach materaca (H3/H3 lub H3/H4), co stanowi duże ułatwienie dla osób, które mają trudności w doborze prawidłowej twardości wypełnienia łóżka.

Materac to oczywiście nie wszystko, czym powinni interesować się alergicy. Bardzo ważny jest także zakup poduszki, która nie będzie uczulać i zapewni optymalne podparcie dla głowy. Więcej na ten temat znajdziesz w tekście „Poduszka do spania - jaką wybrać?”.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.