Czy warto wynająć projektanta wnętrz?

20.05.2020 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Nowe mieszkanie lub chęć przeprowadzenia generalnego remontu w swoich starych czterech kątach zwykle podsycane jest wielkimi planami i wyobrażeniami jego przyszłego wystroju. Chciałabyś, aby w salonie stała duża, narożna sofa, ale by znalazło się również miejsce na regał, podwieszaną huśtawkę oraz wyspę kuchenną? Masz wielkie plany, co do swojego nowego mieszkania, jednak czy dasz radę zrealizować je sam? Wówczas do głowy przychodzi myśl, aby zatrudnić projektanta wnętrz. Wcześniej jednak warto zastanowić się, czy ta inwestycja się opłaci. Czy pomoc specjalisty jest potrzebna? Poznaj wady i zalety skorzystania z usług projektanta wnętrz.

Czy warto wynająć projektanta wnętrz?

Dlaczego warto?

 

Zapewne zastanawiasz się, czy potrzebujesz pomocnej dłoni w planowaniu wystroju swojego nowego mieszkania. W końcu to przecież ty znasz siebie i swój gust najlepiej. Co to za problem, by pojechać do sklepu i kupić kanapę? Niestety, zwykle gdy przychodzi co do czego, pomoc specjalisty się bardzo przydaje. Zobacz, dlaczego warto w nią zainwestować.

 

Kontrola nad budżetem

 

Zwykle budżet na remont jest z góry zaplanowany. Każdy inwestor chciałby zmieścić się w ustalonej kwocie. Zatrudniając architekta jesteś w stanie tego dokonać. Jeżeli jednak postawiłbyś samodzielnie urządzić dom, bardzo prawdopodobne, że twój budżet zostałby bardzo nadwyrężony. Projektant posiada bowiem wiedzę, która pomoże mu oszacować, jakie meble i wyposażenie należy zakupić, by zmieścić się w zaplanowanej kwocie. Koniec końców, dzięki specjaliście można zaoszczędzić.

 

Minimalizacja błędów

 

W zakres usług projektanta wnętrz wchodzi wykonanie wstępnego projektu pomieszczeń. Jeżeli wasz dom budowany jest od podstaw, rysunki uwzględnią również rozplanowanie instalacji elektrycznej, ciepłowniczej itp. (z czym z pewnością niewiele osób jest w stanie zmierzyć się samodzielnie). Dzięki wykonanemu projektowi, zminimalizujecie ryzyko pomyłek, podczas wyposażania i remontu mieszkania. Finalnie zaoszczędzicie nerwy, czas i pieniądze.

 

Spójne estetycznie wnętrza

 

Największą zaletą pomocy projektanta wnętrz w planowaniu wystroju mieszkania jest gwarancja, że będzie ono piękne i spójne estetycznie. Specjalista weźmie pod uwagę wasze preferencje oraz doradzi własne rozwiązania. Następnie opracuje spójną koncepcję dla wszystkich pomieszczeń w domu. Jego artystyczne a za razem analityczne oko zaprojektuje wnętrza, które wyglądem będą przypominały te z okładek magazynów.

 

Spełni wasze zachcianki

 

Projektant wnętrz zawsze działa we współpracy z klientem, co oznacza, że postara się spełnić wszelkie jego wizje i zachcianki. Dzięki wiedzy dostosuje je również do możliwości mieszkaniowych oraz budżetu klienta. Ze względu na to warto zainwestować w jego usługi. Ponadto projektant wnętrz będzie wam towarzyszył podczas całego procesu remontowego. Zasugeruje również w jakich sklepach znajdziecie wybrane przez niego meble i dodatki do domu.

 

Kiedy nie warto inwestować w projektanta wnętrz?

Największą przeszkodą w zatrudnieniu projektanta wnętrz jest zwykle wysoka cena jego usług. Dla niektórych rzeczywiście może być to problem, jednak kwota, jaką będziemy musieli mu zapłacić jest bardzo różna. Jej wysokość zależy od miasta oraz zakresu usług, jakie wykona. Pamiętajmy jednak, że może się okazać, iż uniknięcie pomyłek podczas remontu oraz nieprzepłacanie przy zakupach mogą całkowicie pokryć koszta zatrudnienia projektanta.

 

Nie warto zatrudniać projektanta wnętrz również w przypadku, gdy ty posiadasz podobną wiedzę, jak on. Wyśmienicie czujesz się urządzaniu swoich własnych czterech kątów oraz masz szczegółowo opracowany plan zagospodarowania ich. Jeżeli w dodatku posiadasz wysokie poczucie estetyki, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam spróbował swoich sił.

 

Polecamy: Projektant wnętrz białystok

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.