Życie kobiet nigdy nie było prostsze. 5 rzeczy, które ułatwiają życie

09.05.2020 Ciekawostki

Artykuł sponsorowany

Jesteśmy niezwykle uprzywilejowani żyjąc w obecnych czasach. Chociaż wciąż mówi się o chorobach, niepokojących ludzkich tendencjach oraz niszczejącej naturze, tak naprawdę nigdy do tej pory nie żyło nam się lepiej. Szczególnie sytuacja kobiet uległa znacznej poprawie. Oprócz tego że są one traktowane na równi z mężczyznami (lub do tego dążą), to powstało dla nich również wiele udogodnień. Dziś paniom łatwiej jest dbać o siebie oraz swój wygląd. Dzięki czemu kobietom żyje się lepiej?

Życie kobiet nigdy nie było prostsze. 5 rzeczy, które ułatwiają życie

Jako społeczeństwo dążymy do tego, aby żyć coraz wygodniej i lepiej. Wśród zdobyczy techniki powstało parę wynalazków, dedykowanych tylko i wyłącznie kobietom. W jaki sposób ułatwiają one życie płci pięknej? Poznaj 5 niesamowitych gadgetów.

 

1. Kubeczek menstruacyjny

 

To wynalazek stosunkowo nowy. Od samego początku, gdy na ziemi pojawił się człowiek, kobiety zmagają się z comiesięczną zmorą, jaką jest okres. Co ciekawe, od tylu tysięcy lat w tej sferze kobiecych gadgetów zmieniło się bardzo niewiele. Do tej pory kobiety miały do dyspozycji jedynie tampony i nieco starsze stażem podpaski. Okres wykluczał jednak nadal wiele z pań z takich aktywności, jak np. pływanie. Na szczęście pojawił się wynalazek, który powinna posiadać każda kobieta - kubeczek menstruacyjny. Wykonany jest z sylikonu chirurgicznego i kształtem przy przypomina lejek. Jest elastyczny. Jak się go użytkuje? Pierwsza aplikacja kubeczka może być odrobinę kłopotliwa, jednak komfort, jaki zapewnia podczas noszenia, jest nie do ocenienia. Po zaaplikowaniu w kubeczku zbiera się krew, którą następnie trzeba wylać i kontynuować użytkowanie. Kubeczek nie przecieka i jest prawie niewyczuwalny podczas noszenia. Dzięki niemu chronimy środowisko (jest wielorazowy) oraz bez przeszkód możemy korzystać z kąpieli w jeziorze czy na basenie. To absolutny przełom!

 

2. Depilacja laserowa

 

Kulturowe standardy wymuszają na kobietach piękną, a przede wszystkim gładką skórę praktycznie w każdym miejscu ciała. Niewydepilowane nogi są przedmiotem żartów, a nie rzadko wywołują obrzydzenie. Niestety prawda jest taka, że mało która z pań lubi się golić. Jest to czynność uciążliwa, często wymagająca powtarzania co parę dni. Też tak masz? Nie jesteś wyjątkiem. Na szczęście dzięki technologii nie jesteś skazana na dożywotnią depilację. Wspaniałym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która zapobiega odrastaniu włosków na ciele. Dzięki impulsom „wypala” cebulkę włosa. Po odpowiednio długiej serii zabiegów jesteś w stanie pozbyć się owłosienia na dobre. Dzięki temu twoja skóra będzie zawsze gładka, a ty pozbędziesz się konieczności częstego sięgania po maszynkę.

 

3. Suchy szampon

 

Ile razy nie miałaś czasu umyć włosów, a musiałaś dokądś wyjść? A może po prostu dopadł cię leń i nic nie zdołało przekonać cię, aby ruszyć się z łóżka i zanurzyć głowę pod zimnym strumieniem wody? Wówczas panie albo umiejętnie związywały włosy, aby zminimalizować widoczność świecących się bardziej niż zwykle włosów albo wychodziły w tłustych kosmykach, modląc się, aby nikt ich nie zauważył. Tymczasem powstał cudowny wynalazek – suchy szampon. Ten spray w pewnych momentach potrafi uratować życie. Wystarczy prysnąć parę razy na skórę głowy i gotowe. Włosy wyglądają jak świeżo po umyciu, a w dodatku pięknie pachną.

 

4. Lifting rzęs, przedłużanie i henna brwi

Jeżeli wykonujesz makijaż codziennie wiesz, ile tracisz na niego czasu. Musisz wstać z łóżka odpowiednio wcześniej, żeby móc swobodnie „wyjść do ludzi”. Z tego powodu pewna część kobiet porzuca malowanie się na rzecz wygody i możliwości dłuższego pozostania pod kołdrą. Reszta pań natomiast codziennie zmusza się do poświęceń. Nie musi tak być! Z pomocą przychodzą wszelkie zabiegi kosmetyczne, takie jak lifting rzęs, ich przedłużanie, a także henna brwi. Odpowiednie, trwałe zaznaczenie linii rzęs oraz ich przedłużenie imituje makijaż. Podobnie wyregulowane i przyciemnione za pomocą henny brwi. Dzięki takim zabiegom, powtarzanym raz na 2/3 tygodnie, unikniesz konieczności codziennego malowania się.

 

5. Hybrydowe paznokcie

 

Na ostatnim miejscu coś, co na dobre odmieniło świat manicure – lakiery hybrydowe. Ile razy marzyłaś o pięknych paznokciach, ale te pękały zanim zdążyłaś je zapuścić? Lub lakier schodził z nich już po 2 dniach? Manicure hybrydowy stał się rozwiązaniem wszelkich dotychczasowych problemów. Od tej pory można paznokcie przedłużać, malować i ozdabiać w sposób, jaki przy zwykłym manicure nie był możliwy. Ponadto wystylizowane paznokcie trzymają się zwykle od 2 tygodni aż do miesiąca. Nie łamią się ani nie obszczypują tak łatwo, jak niegdyś. Hybrydowe paznokcie nosi dziś niemal co trzecia kobieta. Wiele z nas jest wdzięcznych za ten wynalazek.

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z ustawieniami prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.